Wpis z mikrobloga

#praca Potrzebuje pracy od zaraz czy to wstyd zrobić uprawnienia na wózki widłowe w wieku 30 lat i pracować jako magazynier przez rok do czasu ukończenia szkoły policealnej o profilu elektryk?
  • 21
  • Odpowiedz
@Orbiter01 normalnie rób uprawnienia, wózeczki fajna sprawa. Tylko weź się określ bardziej jeśli chodzi o maszynistę/motorniczego/kierowcę w zbiorkomie w większości przypadków podpisujesz lojalkę (jeśli to pracodawca funduje kurs)
  • Odpowiedz
@Orbiter01 żaden wstyd, tylko zastanawiam się czemu od razu nie chcesz iść pracować jako elektryk? Ta szkoła policealna to Ci do niczego potrzebna nie jest. Lepiej żebyś szybciej ogarnął sobie SEP E+D
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Na zachodzie to normalne jak ludzie po 30 czy 40 idą na studia, tylko u nas utarło się że jest jakiś wiek w którym można się uczyć i podnosić kwalifikacje. Ale chyba przez to że u nas zwykle już przed 30 człowiek wpada w zobowiązania finansowe z powodu założenia rodziny, pijaństwa, długów że po procy w kołchozie nie ma czasu aby się rozwijać.
  • Odpowiedz
@Orbiter01 wiem, ale to jest łatwy w obejściu przepis. A żeby pracować jako elektryk nie potrzebujesz mieć SEP, bo elektryk nie zawsze pracuje 'przy prądzie'. Możesz już teraz zacząć pracę i łapać doświadczenie. Jeśli jesteś z kuj-pom to mogę Ci pomoc
  • Odpowiedz
@Orbiter01 @Orbiter01 to tak nie działa. SEP zrobi Ci pracodawca jeśli będzie taka konieczność. Pytanie jakim elektrykiem chcesz być, bo można robić instalacje na domkach, a można też pracować przy słupach WN. My zatrudniając ludzi 'robimy' im SEP i nie patrzymy na wykształcenie jeśli chodzi o elektromonterów. Lepiej teka osoba która coś umie niz taka co ma tylko skończona szkołę.

Pisząc o pomocy miałem na myśli załatwienie pracy jako elektryk.
  • Odpowiedz
@Orbiter01 ok, rozumiem. Ale w szkole to się za dużo nie nauczysz pewnie. Dlatego uważam że jeśli swoją przyszłość wiążesz z elektryka to nie ma co iść teraz na wózki. Lepiej już zacząć pracę w zawodzie i zdobywać umiejętności. Teraz zatrudniliśmy nowego co też nic nie umie (nie wie jak kołek wkręcić nawet), ale ma chęci żeby pracować i chce się rozwijać w elektryce. Zobaczymy jak to będzie, czy szybko zalapie. Tylko
  • Odpowiedz