Wpis z mikrobloga

Witam, zacząłem trochę myśleć o giełdzie w ostatnich czasach z przyczyny zaoszczędzonych pieniędzy. Wiadomo, nie chce by leżały sobie spokojnie na koncie i traciły wartość więc pomyślałem o inwestowaniu. Ogólnie to przeczytałem już jakieś bardzo podstawowe wpisy na forach ale chciałbym poznać jakieś konkretne porady dla początkującego od ludzi którzy w tym siedzą. Macie do polecenia jakieś lektury, blogi, fora itp? Może macie jakiś bank godny polecenia z niską prowizją i opłatą za rachunek? Ogólnie to przyjmę każda wiedzę, którą się ze mną podzielicie. Będę bardzo wdzięczny za wprowadzenie do świata inwestorów.
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@P3dro: poszukaj sobie tutoriali do formacji odwrócenia i kontynuacji trendu, jest tego pełno. Coś o oscylatorach - zwłaszcza popularny Bollinger i korzystanie z średnich SMA. Jednak na początek warto zacząć od analizy fundamentów spółek, bo na spółkach z dobrymi fundamentami masz mniejszą szansę straty, a co za tym idzie większą szansę przetrwania najgorszych początków. Na stooq.pl masz automatyczne generowanie oscylatorów na wykresach html.
  • Odpowiedz
@P3dro: Zaorski, trader 21 na youtube. Trader ma stronę poświęconą własnie giełdzie independenttrader.pl, sporo rzeczy jest tam opisanych również dla początkujących. Oprócz tego książka Inteligentny Inwestor XXI wieku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@P3dro: wpisz sobie na YT fundamentalna analiza TJS. Wyskoczą ci 2 dwugodzinne wykłady. Wszystkiego od razu nie zrozumiesz ale na pewno wiele zagadnień tam poruszonych pomoże ci na początek
  • Odpowiedz