Wpis z mikrobloga

@Vicuna Mam ponad 200ha i właśnie u nas jest w miarę szansa na coś takiego bo nikt nie ma możliwość magazynowania większej ilości. Ci co mają po 50ha to pionki w tej sprawie i raczej nie mają takich możliwości żeby skupowac itp. Tylko w zeszłym roku miałem możliwość skupić kukurydzę z minimum 60 hektarów mimo iż nie szukałem i nie oferowałem się. Niestety nie miałem miejsca a szkoda bo zakładając 10 ton
@szulisto Koszenie na usługach jesli chodzi o qq to ma sens tylko gdy sam odbierasz ziarno, inaczej szkoda czasu i nerwów. Mało kto ma możliwość płynnego odbioru ziarna. sypać trzeba podczas jazdy bo inaczej traci się wydajność koszenia, a mało który "operator" ciągnika potrafi to zrobić jeśli wcześniej nie robił
@CocoJambo14 no nie wiem u nas takich problemów nie robią a koszą lexionami 770 case 9120, cx7080 cx6080 nikt nie wymaga odbioru w locie. Bez problemu pożyczają swoje przyczepy w razie potrzeby. Sami sieją kilkaset hektarów i obrabiają dodatkowo całą okolice z siewem i zbiorem. Czasami mam wrażenie, że wolą jechać na usługę niż do siebie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CocoJambo14: ja jestem z Lubelszczyzny więc pewnie trochę realia inne, ja w promieniu 3km mam 4 skupy i jakoś im się to opłaca. Do tego bardzo popularne u nas jest branie nawozów w rozliczeniu. Jak masz czas i chęci to próbuj.