Wpis z mikrobloga

Ej Mirki, ja jestem chyba upośledzony albo niedouczony.

Jest taka sytuacja. Ze słupa energetycznego do budynku C idą kable do puszki rozdzielczej - są tam topiki 35A. Jest to przed licznikami indywidualnymi dla każdego z domów. W budynku A mieszkam ja, i akurat mi spalił się bezpiecznik, prawdopodobnie uszkodził się ze starości – wybita jest data 1978 rok.

Pytanie jest takie: w którym miejscu kończą się kompetencje zakładu energetycznego w zakresie napraw? Czy ja z uprawnieniami do 1KV mogę sobie bezkarnie wymienić bezpiecznik? Bo zgodnie z moja wiedza to co jest przed licznikiem nie jest moje, a pan z PGE twierdzi że jest inaczej. Jak to jest?

#elektryka #elektrykapradnietyka #prawo #prad #kiciochpyta
PAST - Ej Mirki, ja jestem chyba upośledzony albo niedouczony. 

Jest taka sytuacja. ...

źródło: comment_1593820297tGYTG7Bl5gYW09jhjRoYgM.jpg

Pobierz
  • 10
@PAST: Zabezpieczenia przedlicznikowe są Twoje. Zresztą wszystko co ma plomby. Zgadzasz do ZE tekefinicxnie zdjęcie plomby w związku z awarią a później wnioskujesz o założenie. Plomba coś 30 netto. Wymieniałem w ub. miesiącu esa przedlicznikowego.
@doogroo2 nie jest to zawsze prawda co napisałeś.

Wszystko zależy od zakładu i umowy z nim zawartej. Np w PGE w nowych złączach w ogrodzeniu przedlicznikowe zabezpieczenie należy do PGE. ale już w bloku do wspólnoty/spółdzielni
umowy z nim zawartej


@Mirkomil: warunków przyłączenia, a nie umowy, ale masz rację - różnie są wydawane na terenie Polski. Co nie zmienia faktu, że jeżeli zadzwoni na info to przyjmą zdjęcie plomby albo zgłoszenie.
@doogroo2 warunki są częścią umowy, bez zawarcia umowy warunki przyłączenia są tylko jednostronna propozycja. Na jedną nieruchomość można mieć kilka warunków przyłączenia a obowiązują tylko te na które została podpisana umowa, więc nie czepiaj się słowek żeby tylko błysnąć.
Ewentualnie zerwij plombowanie, zmień bezpiecznik i zadzwoń do ZE z informacją, że plomba się urwała i nic o tym nie wiesz to zalakują od nowa za friko ( ͡° ͜ʖ ͡°)