Wpis z mikrobloga

Mirki, moja klitka za miliony monet ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze się buduje (zakończenie budowy pod koniec roku i odbiór pewnie na początku 2021), ale mam już możliwość wejścia na budowę i wejścia do mieszkania (które zasadniczo jest już gotowe). Umówiłem się na przyszły tydzień. Jakieś tipy na co zwrócić uwagę już na tym etapie? Do oficjalnego odbioru rzecz jasna wezmę fachowca, póki co bardziej chciałbym zobaczyć mieszkanie żeby lepiej sobie zwizualizować projekt w głowie + pomierzyć pomieszczenia itp. Coś jeszcze proponujecie?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #remontujzwykopem #deweloperka
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u-kill-u-homo: sprawdź jak osadzone są oka (u mnie balkonowe z drzwiami było krzywo), czy w narożnikach ścian masz katy proste, czy wyprowadzenie instalacji się zgadza z projekte
@u-kill-u-homo: Sprawdź zawilgocenie ścian. Czy żadnych burchli nie wyszło na tynku. Czy balustrady dobrze są osadzone. Czy nie są porysowane okna. Czy nie ma pęcherzyków powietrza w pakietach szybowych. Czy spadek jest odpowiednio zrobiony na balkonie. Czy płytki nie są głuche na balkonie. Czy jest napięcie we wszystkich gniazdkach.
@u-kill-u-homo: Oczywiście, że jest. Jak nie poprawią to po prostu sobie wpiszesz w protokół. Właśnie, protokół usterek podpisujesz już teraz? Żeby nie było, że później będą Ci wmawiać, że to Ty coś spieprzyłeś.

Czy już zaczniesz prace wykończeniowe?
@u-kill-u-homo: jak masz możliwość wziąć ze sobą poziomicę (dłuższą) to warto też sprawdzić czy wylewki są dolane dobrze w narożnikach pomieszczeń - o ile są już wylewki

Z kolei jeżeli nie ma jeszcze tynków to koniecznie porób zdjęcia instalacji lub umów się na taką sesje fotograficzną przed położeniem tynków
@u-kill-u-homo: mi na przykład brakuje 2 cm w garderobie do pełnych wymiarów i przez to straciłam miejsca na szafy. Gdyby nie te 2 cm to by mi weszło idealnie na styk a tak zabrakło. Szafy mam pax z ikea. Jeśli juz masz wybrane jakies meble to zwroc uwage na takie rzeczy, np. kontakty po obu stronach lozka zeby pasowaly.