Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @LubieSzaszylkiZLublina: a no, z klimy to cieknie nawet w środku. Za szybko jechałem przy śpiącym sierżancie. Byłem na stacji kontoroli pojazdów, koleś nie mógł znaleźć co tak harczy. Okazało się, że wiatraki wentylatora.
@pyroxar: No to jedź na kanał i niech Ci ktoś na diagnostyce powie. Jak nie wejdziesz pod auto i nie zobaczysz skąd może lecieć, to nie ustalisz w czym problem. Sprawdź co to może być pobierając "próbkę".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowni @bastianbastiante: @ExitMan: @LegoCiemnyLas: jak nakapie to jeszcze raz wezme próbkę. U mechanika będę pewnie jutro lub w niedzielę bo kolejki, dziś mam dzwonić.

Wiem, że na jałowym coś trzęsie autem. Być może poduszka pod silnikiem. Może to powiązane.

Po prostu dziś to zauważyłem, i nie wiem jak bardzo poważna jest to usterka. A ttoche tego było w garażu w ciągu 5 godzin. Teraz nie kapie kiedy auto jest
@osobliwywysrywznikad
@pyroxar To że skręca i hamuje nie oznacza, że nie ubywa któryś z płynów, aw zbiorniczku jest jeszcze wystarczająca ilość aby działało. Może to być olej z przekładni kierowniczej, plyn ham z wysprzeglika lub płyn chłodniczy (sugeruje się miejscem przy grodzi). Daj znać powodzenia Mirku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @wykry: mam dzwonić w poniedziałek. Dopiero wtedy umówię się. Innni mechanicy też są zajęci. No cóż.

Jedzic obserwować. Nic nie zrobimy.
@Koniorro: Otóż nie. Kiedyś w gruzie zaczęła mi cieknąć pompa abs i zaraz przed tym jak bokiem poleciałem wywaliło kontrolkę. Tam jest naprawdę mała tolerancja i niewielki ubytek płynu zaświeci ci w oczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pyroxar: olej jest tłusty, ropa by zostawiła tęczę jak dodasz wody, hamulcowy i od wspomagania jest zielony albo czerwony i dosyć szorstki. Woda z klimy to woda.

Ktoras z tych rzeczy musi być, nie ma bata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @hpiotrekh: teraz jak na złość nie kapie(auto stoi z górki), ale w garażu mała plama świeża była czarna.

A płyn z amortyzatora. Czasem słyszę dziwne dźwięki z lewej strony, ale sam nie wiem czy sobię już czegoś nie wkręcam bo szczerze to auto z komisu, miało problem z zapłonem, codzienne mnie zadziwia, że jeszcze odpala. Niby wszystko jest ok, ale nie mam zaufania. Więc tym bardziej jako laik mogę sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pyroxar: jakbym miał strzelać to gdzieś masz wyciek oleju. Szuka się zaolejonych części, wyciera i za jakiś czas sprawdza gdzie znowu jest w oleju. Ale bez kanału ciężko to zrobić.
No i czy naprawdę czarne trzeba sprawdzić na palcu bo zanim to kapnie to i czerwony się zabrudzi do prawie czarnego.

Amortyzator by nie robił plam na środku, no i od razu by po nim było widać
@zordziu: O #!$%@?, zmień warsztat. Posiadam aktualnie dwa merce, 8 i 17 lat, oba z osłoną. Inna sprawa że nie są zrobione z gównolitu jak w niektórych autach i trzymają się też na większej ilość śrub i zaczepów. Moje poprzednie auta też z miały...

Serio, ogarnij innych mechaników. Kręciłbym małysza za zgubioną osłonę. To nie jest kwestia estetyki.