Wpis z mikrobloga

@dwayne-johnson: Teraz NIE ma już emerytur kapitałowych. Nie ma żadnej skarbonki do której odkładasz. Nie wiem czy kiedykolwiek w Polsce był takowy system działający na większą skalę. Były i są tylko ubezpieczenia, które ze składek i podatków obecnych płacących opłacają np emerytury i renty. W końcu mamy państwo które w konstytucji ma to:

Art. 20.
"Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów
  • Odpowiedz
@dwayne-johnson: Okradają nawet sami siebie. To jak z tym dziadkem ze spotkania z dudą co mówił, że dali mu 900 zł a zabrali 1300. Najbardziej po mordzie inflacją dostają emeryci, bo największa jest na jedzeniu i innych rzeczach codziennego użytku. Szkoda, że tego nie umieją pojąć.
  • Odpowiedz
całe życie #!$%@?, a teraz ktoś ich złodziejami nazywa xDDDD


@pwone: Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali. Cała jego ciężka praca, wszystko było #!$%@? warte. Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę, że tak Kazika zacytuję.

Ile oni za komuny zarabiali miesięcznie w przeliczeniu na dolary? 20 dolarów? A ile teraz biorą? Po kilkaset? Ja rozumiem, że inflacja i spadek wartości dolara, ale chyba nie aż
  • Odpowiedz
@Halbr: Czy to ich wina, że system był tak #!$%@?? Zresztą dzisiejszy nie jest lepszy. Wiara uczciwie pracowała przez pół życia (albo i 3/4) i ja uważam, że nikt dzisiaj nie ma prawa się do tego dowalać. Czemu? Bo ja też za 30 lat nie chciałbym być tak potraktowany bez względu na to jak się historia potoczy.
  • Odpowiedz
  • 1
Czy to ich wina, że system był tak #!$%@?? Zresztą dzisiejszy nie jest lepszy. Wiara uczciwie pracowała przez pół życia (albo i 3/4) i ja uważam, że nikt dzisiaj nie ma prawa się do tego dowalać. Czemu? Bo ja też za 30 lat nie chciałbym być tak potraktowany bez względu na to jak się historia potoczy.


@pwone No ich wina, skoro się na to zgadzali, a potem postulowali socjalizm (pisałem o tym
  • Odpowiedz
Młodzi ludzie studiujący za darmo okradają emerytów. Change my mind


@lecter: Własnie nie. Edukacja to jest inwestycja w ludzi którzy potem x lat będą płacić podatki. I studia nie są za darmo - Ci studenci i ich rodzice płacą na to podatki.
  • Odpowiedz
Własnie nie. Edukacja to jest inwestycja w ludzi którzy potem x lat będą płacić podatki. I studia nie są za darmo - Ci studenci i ich rodzice płacą na to podatki.


@dwayne-johnson: jeśli wyjechało 2mln ludzi to te podatki poszły się...
  • Odpowiedz