Wpis z mikrobloga

---uwaga spoilery z 3 sezonu DARK---

Oglądnąłem uważnie 1 i 2 sezon dwa razy, teraz skończyłem trzeci i jestem trochę zawiedziony. Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych / rozwiniętych, a jeszcze więcej wątków okazało się zbędnych w kontekście zakończenia. Nie podobały mi się też elementy bardziej "fantastyczne" typu nieśmiertelny Jonas który nie może strzelić sobie w łeb bo "przeznaczenie" albo motyw że para głównych bohaterów jest jakoś magicznie połączona i widzi się w szafie. Odebrało to realizm, tak skrupulatnie budowany przez pierwsze dwa sezony. Samo natomiast zakończenie było jakieś dziwnie proste, szczególnie biorąc pod uwagę co to za serial. W gruncie rzeczy bohaterowie byli po prostu zmęczeni tym co się odjaniepawla i dążyli do samobójstwa, co im się w końcu udało. Chyba, że nie ogarniam jakiegoś głębszego sensu/przesłania.

#dark #seriale #netflix
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kutalongest: jestem prostym człowiekiem i nie robię analizy filmów czy seriali
Przyznać muszę, że 3 sezon faktycznie został przekoloryzowany. Dwa pierwsze sezony oglądałem z fascynacją ale 3 to już tak średnio.
@Kutalongest: nie moze sobie strzelic w leb, bo nie mogl zmienic przeszlosci, ktora jyz sie wydarzyla - tak samo Urlich nie mogl zabic Helgego a Kaharina swoja mame. Koniec jest taki, ze gdy w swiecie zerowym (rzeczywistym) Tannhaus nie zbudowal maszyny to w ostatniej scenie zabraklo Nielsenow, ktorzy przez to sie nie urodzili. Do zakonczenia wszystkiego dazyl Adam, Ewa ciagnela cykle w nieskonczonosc ale oboje nie mieli racji w swoich postepowaniach,
@Toszeron: @Toszeron: Wiem o wszystkim co napisałeś. Rozumiem że nie mógł zmienić przeszłości, ale zostało to pokazane w zbyt dosłowny sposób - przed śmiercią chroniła Jonasa dosłownie magia. Nie musisz streszczać mi zakończenia, wiem jak wyglądało i z perspektywy Jonasa było to dosłownie to co napisałem, czyli samobójstwo. Bohaterowie mieli wybór (chociaż kwestia wolnej woli w tym serialu jest umowna) i wybrali, że lepiej aby oni i ich równoległe światy