Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: powiedz mi, co ma większe znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego - produkcja kwasu siarkowego i surowej stali czy normalny dostęp do każdego produktu spożywczego?
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: Tak tak, wiemy. W złotych czasach każdy miał pracę, nie było bezrobocia a fabryki robiły po 300% normy.

Nie ważne że w większości to były puste etaty, praca była przydzielana, więc kwalifikacje były zbędne a fabryki fakt robiły po 300% normy, ale to był z-----y wyścig żeby tylko dostać odznaczenie przodownika pracy, a produkty które wychodziły z tych fabryk były dramatycznie niskiej jakości i nie miały szans żeby konkurować
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: W tym samym czasie:
Produkcja chleba:
2 bochenki w tym jeden czerstwy
Produkcja cukru:
cukrownia w każdym powiecie, a jedyne co z tego jest to bimber
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzuberbozy: ale to jest wzrost/spadek produkcji. Nie ma sensu produkować czegoś na co nie ma popytu. Produkcją prądu zajmuje się u nas głównie państwo i jest to rynek bardzo uregulowany. Rozwój technologii pozwolił ograniczyć złożycie energii przez niektóre sprzęty np. żarówka 100W może być zastąpiona zamiennikiem led pobierającym ok 13W.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: widzę, że za PRL produkowano mniej cementu niż teraz. To nic nie mówi o liczbie budowanych mieszkań, bo na ich liczbę wpływają dziesiątki czynników, w tym dostępność gruntów, które w PRLu były wszędzie i nie liczono się z niczym, a teraz ich nie ma, albo są w nieatrakcyjnych miejscach.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy:pajace od tego grafiki niech jada na Ukraine i nie wracaja. Jest ona swiatowym potentatem produkcji stali.
Jakos dziwnie jednak praktycznie kazdy pchal sie do UK gdzie tez nastapila redukcja przemyslu ciezkiego....
  • Odpowiedz
@RedRight: Chcesz mi powiedzieć że wielki brat ZSRR nie wspierał swoich braci w umacnianiu idei socjalizmu tylko ich bezczelnie okradał? A to ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałeś że mylę się pod każdym względem, a odniosłeś do anegdotki na końcu i to nawet nie w pełni, bo tematu budowy muru nawet nie tknąłes.

Temat tyczy się PRLu i 3RP. Powiedz mi w jaki sposób produkcja surowej
  • Odpowiedz