Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@przeczki: zaskocze cię, kobiety też korzystają z papieru toaletowego, pewnie nawet więcej niż mężczyźni ale nie znam statystyk na ten temat. Środki higieny menstruacyjnej to koszt którego mężczyźni po prostu nie mają i to nie jest niczyja wina.
Ja akurat nie korzystam z podpasek i tamponów, tylko z kubeczka. Ale mimo wszystko cieszy mnie niższy vat na te produkty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@10129: to jest odpowiedz na poziomie. Twierdzisz, ze nizszy vat na podpaski to zysk dla kobiet. Nie, to nie jest zysk. To jest mniejsza strata. Jak wydam 8zł zamiast 10 to nie zyskałam dwóch złotych tylko wydałam osiem. W tym samym czasie moi koledzy nie wydali nic
@Soojin21: i nie mogłaś tak od razu?
tańszy papier to również mniejsza strata, akurat w tej kwestii sytuacja jest nieco analogiczna. Ile rolek papieru zużywasz miesięcznie, bo zużywasz go więcej niż faceci, więc tutaj też więcej 'zyskujesz' względem facetów, jesteś pewna, że nie byłoby podobnego zysku miesięcznego dla Ciebie na tańszym papierze, zwłaszcza jak używasz miękkiego a nie tego z biedronki jak gazeta?

Jak wydam 8zł zamiast 10 to nie zyskałam
@Raisei-chan: @10129: @przeczki: @Soojin21: Ogólnie ta podwyżka Vatu o której trąbią od kilku tygodni jest podwyżką tylko kilku artykułów mniej istotnych i rzadziej używanych drewno opałowe, lód w kostkach, owoce morza, a obniżka dotyczy nie tylko podpasek, ale też m.in. książek, czasopism i innych artykułów higienicznych. Patrząc na ogół tej zmiany jest to obniżka VAT.
Ja używam kubeczka ale nie każda kobieta może.


@Soojin21: dlaczego? kwestie zdrowotne?
nie odpisałaś na ważniejszą część. Jeżeli tańszy vat na papier by przyniósł większą oszczędność to jak dla mnie to jest lepsze rozwiązanie i tak, rozpatrując od strony ogółu społeczeństwa bo łącznie mniej 'stracili'. A korzyść całego kraju jest chyba ważniejsza niż jednej grupy, prawda?
drewno opałowe jest mniej używanym i mniej istotnym artykułem?


@metroboomin: W tej chwili już powinno być, bo używa się go częściowo tylko w piecach węglowych do rozpalania, a i to nie wszystkich, będziemy też od tego odchodzić, bo smog się bierze głównie z tego typu pieców. W porównaniu do arykułów na które obnizono vat jest zdecydowanie rzadziej używane i mniej istotne.
nie, po prostu nie. Gospodarka nam właśnie skacze na główke do brodziku i odpowiedzią na to nie są podpaski.


@muwieszeptem: Nie podpaski, tylko kilkadziesiąt rodzajów produktów z obniżonym vatem, bądźmy też obiektywni.