Wpis z mikrobloga

  • 0
No żesz kurczę ich mać w tej #pocztapolska ! (°°
Kilka razy w ciągu ostatniego roku, od kiedy mieszkam w #bialystok miałem tak, że #listonosz wrzucał awizo do skrzynki i cyk, fajrant, a ja po przesyłkę musiałem zasuwać na pocztę. Pracuje w domu, cały czas ktoś w domu jest, więc nie było opcji, że nikogo nie było. Zwyczajnie bez próby doręczenia wrzucał awizo. Za którymś razem przy odbiorze paczki w placówce powiedziałem o tym babeczce w okienku to prychnela pod nosem ( _)

Dziś jednak Pan listonosz przeszedł samego siebie, bo nawet awizo nie zostawił. Po prostu na trackingu mam, że paczka awizowana, ale awizo nigdzie nie ma. Uch... Wkurzyłem się. Zadzwoniłem na infolinię, tam Pani głosem zimnym jak stal zaproponowała mi zgłoszenie reklamacji przez stronę www. Tak też zrobiłem.
A jutro muszę specjalnie udać się na pocztę po paczkę. Oczywiście bez awizo, bo go nie mam...
#gorzkiezale #zalesie
  • 13
  • Odpowiedz
@Majku_:
Paczkę? Listonosze nie wożą paczek (chyba, że mieszkasz na wsi?).
Druga sprawa jakiego rodzaju to listy (paczki?). Być może przesyłki z usługami nie obejmującymi doręczenia do drzwi (tylko do skrzynki) i listonosz obligatoryjnie musi podjąć próbę doręczenia tylko do skrzynki? Wziąłeś to pod uwagę?

PS:
Jak coś skargi tylko na piśmie do naczelnika, albo j/w składasz skargę online przez formularz w reklamacjach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@haosek ech... Z tych nerwów (bo serio się wkurzyłem), podkręciłem. Paczka pocztowa priorytetowa z doręczeniem pod wskazany adres, realizowana przez pocztę polską. Nie wiem, czy listonosz, czy to pocztex. A gdzie mieszkam? . Białystok, takie miasto wojewódzkie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Złożyłem online, zaznaczyłem że to nie pierwszy raz. zobaczymy jaki będzie efekt.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@haosek a, jeszcze jedno. Raz gościa złapałem, bo dostałem SMS że paczka jest awizowana, od razu zadzwoniłem na ten numer, odebrał i się głupio tłumaczył że nikt domofonu nie odbierał (a nie dzwonił). Kazałem mu wracać, tyle jego, że zszedłem na dół pod blok, a on przyjechał jeszcze raz
  • Odpowiedz
@Majku_: To dziwne jeżeli woziłby to listonosz, a nie kurier Poczty.
Tak tylko piszę, bo jako listonosz - często widzę jak ludzie piszą skargi (najczęściej) m.in. na niedoręczanie przesyłek z Chin (99% ma doręczenie do skrzynki) albo jakiś kolekcji hatechette (listy nierejestrowane) - kiedy listonosz tego nie musi doręczać do rąk.

PS:
Skargi pisać jak najbardziej, ale zawsze trzeba wykluczyć, ze listonosz jest "niewinny" bo w innym wypadku można sobie
  • Odpowiedz
@haosek: nie, to przesyłka krajowa. Ktoś mi wysłał coś w paczce. Przesyłki z Chin to znany temat, nie raz śmigałem na pocztę, bo nie weszło do skrzynki, ale tu nie mam problemu / pretensji.
Nie wiem, kto wozi, może być, że kurier :) W każdym razie przesyłkę awizował, a nawet awizo nie zostawił, więc powątpiewam, czy w ogóle zjawił się u mnie na rejonie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@haosek domyślam się, że idę trochę na noże, bo musiałem podać swoje wszystkie dane do reklamacji. Ja nie jestem z tych, co są roszczeniowi i szukają wrogów, ale oczekiwałbym jednak pełnej usługi jeśli za nią płace. pod poprzednim adresem nigdy nie było takich akcji. Listonoszy szanuję jak każdego innego człowieka, ale dziś pałka się przegła z tym jednym, bo nawet mi awizo nie zostawił
  • Odpowiedz
@Majku_: beda mieli w dupie reklamacje i ustawowe terminy. odpisali mi po 2 mcaach, ze nie sa w stanie niczego ustalic mimo podanych maksymalnych szczegolow. od znajomej dostalem nawet namiar na kogos wysoko w bia, rozmawialem i generalnie poza ,,tak, tak" nic nie zalatwilem. dla kontrastu powiem, ze z listonoszami i ludzmi w placowkach w zyciu nie mialem najmniejszego problemu - z #!$%@? juz owszem. polecam omijac zarowno inpost jak
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@100kW kiedyś raz składałem reklamację, bo faktycznie przesyłka zaginęła. Czekałem ponad dwa miesiące, ale wzorowo rozkminili całą drogę przesyłki i okazało sie, że odebrał ją ktoś, kto nie powinien i nic nie powiedział. Rzecz się działa na uczelni ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Majku_:

Jeżeli w sytuacjach nie ma Twojej winy, to pogorszyć sytuacji przecież nie możesz skoro nawet awizo nie było. Szczerze mówiąc zdarza się, że kurierzy podrzucają mi jakieś awizo do wrzucenia u mnie na rejon - nie wiem z jakiego powodu.

Generalnie nie będę bronił tych listonoszy i kurierów co robią kaszankę, bo robią nam złą opinie i tyle. Najgorzej mają "skoczkowie", którzy biegają z rejonu na rejon i warto mieć na uwadze, że im łatwiej o błąd i nie zawsze znają wszystkie "tajniki
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@haosek spoko, dzięki za szczegółowe objaśnienia, jak to wygląda "za kulisami" :)
Ja w tej sytuacji swojej winy nie widzę, tym bardziej że to nie pierwsza taka sytuacja, a do tej pory pozostawałem bierny. Dzięki raz jeszcze, powodzenia w pracy i miłego wieczoru ogółem :)
  • Odpowiedz
@haosek: moze u listononszy tak to dziala, ale nie w moim przypadku, ktory opisalem. nie bede podawal wiecej szczegolow. zauwaz, ze do kurierki brakuje ludzi, matematyke zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie jestem problemowym czlowiekiem, mam stycznosc ze spora liczba ludzi codziennie i trafiam na totalnego #!$%@? srednio raz na 3 miesiace i nie daje sobie w kasze dmuchac, chociaz staram sie zalatwiac wszystko kulturalnie
  • Odpowiedz
@100kW:
Kurierzy to mają inną bombę niż listonosze.
Kurier ma płacone za doręczenie, no i wozi przesyłki na, które ludzie czekają - więc czasami rzucenie przesyłki przez płot na ogródek, albo zostawienie przed drzwiami może być zadowalające dla oczekującego. Już nie mówiąc o zostawianiu przesyłek u sąsiadów. Dużo osób w przypadku kurierów to toleruje, a kurierzy wykorzystują to, aby więcej doręczyć, więcej zarobić.

Mimo, że jestem listonoszem - to osobiście
  • Odpowiedz
@Majku_ z autopsji powiem, że warto robić dokumentacje do takich rzeczy, dogadać się z sasiadami ponieważ zazwyczaj nie jesteś jedyny w bloku czy na osiedlu. Mieszkam 400m. od poczty i mam ten sam problem ;) ale za to mam trzeciego listonosza w tym roku w sumie listonoszkę i nagle zaczęły przychodzić wszystkie przesyłki, które mieszczą się do skrzynki :)
  • Odpowiedz