Wpis z mikrobloga

cale szczescie wasze zdanie nie ma zadnego znaczenia, w momencie kryzysu furgonetka bioraca do wojska bylaby szybciej niz zdazylibyscie spakowac wasza pizamke i papucie


@RubinWwa: Całe szczęście ludzi w moim wieku nie bierze się do wojska, bo są za mądrzy żeby dać się zabić za jakieś pierdoły. Jak myślisz, czemu na wojnę posyła się gówniarzy którzy jeszcze przed chwilą musieli pytać czy mogą wyjść do kibla? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@zexan: okupacja nie jest opłacalna, ale to nie znaczy, że byś był obywatwlem równej kategorii z obywatwlem niemieckim. Po prostu Polska byłaby miejsc wyzysku pracowników, bo to by się najbardziej opłacało. Żadne państwo nie przyjęłoby innego narodu, nikt by się nie zgodził żeby na przykład jakiś Polak wybierał rząd w Niemczech, do tego nie zgermanisz 38 mln ludzi. Plus Niemcy mają syndrom swoich kresów wschodnich, więc wszyscy Polacy zostaliby wysiedleni z
  • Odpowiedz
Będziesz bardzo mądry jak cie wyrzucą nowi okupanci na bruk az zdechniesz z glodu, bedziesz wrecz promienial madroscia xDDDD


@RubinWwa: Zaszaleję tezą, że mimo wszystko dla mojej rodziny lepiej żebym był z nią w czasie ewentualnej okupacji lub żebyśmy razem #!$%@? w jakieś ciepłe miejsce niż żebym dał się zabić podczas osłaniania ewakuacji Jarka i spółki do Rumunii ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
Ten Kraj ma ponad 1000 lat


@Kaeso: Ten "Kraj" ma sporo więcej, wypadałoby pewnie liczyć od cofnięcia się lądolodu ( ͡º ͜ʖ͡º) Ten naród dla odmiany ma ze 250 lat, bo od tąd mniej więcej istnieje świadomość narodowa w Europie.
Nie umarłbym za Polskę, bo Polska to nie jakaś abstrakcyjna piękna idea tylko ludzie - i to ludzie którym w większości nie pożyczyłbym 5 zł. Fakt,
  • Odpowiedz
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek
Kraj, naród i państwo. Trzy określenia, które ludzie myla. Kraj ma granice i nazwę. Państwo to to caly aparat polityczny. Naród to nie koniecznie ludzie, ti wspólnota, ktora daje Ci jezyk, historia, kultura i ogolne idee.
Dobrze jest, ze nie musimy umierac za kraj czy tego chcemy czy nie. I w dalszym ciagu to nie jest fajne okreslac ludzi ktorzy mysla tak jak myślą, ze maja sprana czache. Ja mam jednak
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: tak tak, ty bys uciekl xD

Może kiedyś dorośniesz i zrozumiesz, że dumny trup to wciąż tylko trup. A może nie ¯_(ツ)


Ja nie sadze zebys ty kiedykolwiek dorósł i zrozumial fakt ze lepiej zyc przez 5 minut jak król niz 100 lat jako śmiec niewolnik. ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: A skad przekonanie ze byś zginal? Wiekszosc zolnierzy wraca cala z wojny. Czego nie mozna bylo powiedziec o zydach ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to twoi "panowie" nie uciekna z kraju, tylko zostana zastapieni panami ktorzy beda cie gnebic jak smiecia, no super zes zrobil wymiane xDDD
Przykro mi, ale tchorze ktorzy nie chca walczyc beda lizać buty tym ktorzy walczyc chca. Tak po prostu jest,
  • Odpowiedz
Wiekszosc zolnierzy wraca cala z wojny


@RubinWwa: Mam wrażenie, że wśród cywili przeżywalność mogła być nawet większa geniuszu xD

Przykro mi, ale tchorze ktorzy nie chca walczyc beda lizać buty tym ktorzy walczyc chca.


@RubinWwa: Wiadomo, dlatego właśnie w każdym społeczeństwie weterani to najbogatsza i najbardziej szanowana część społeczeństwa, nie dotyka ich bezdomność, PTSD, mają doskonałą opiekę państwa i większość ma świetną pracę w szanowanych zawodach ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że wśród cywili przeżywalność mogła być nawet większa geniuszu xD


@GienekZFabrykiOkienek: No zależy których, napewno nie polskich. W Polsce geniuszu umarło kilkukrotnie wiecej cywili niz zolnierzy xD

Wybitnie zabawne jest jak marzenia nastoletnich szurów o siedzeniu bezpiecznie w domku i nikomu nie przeszkadzanie konczy sie gdy nowa władza sie upomina o daniny xD Wtedy jest kwik płacz strach i ogromny żal ze jednak nie zebralo sie na odwage by
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: 240 000 żołnierzy z 2.5 miliona powołanych zginęło.
5 820 000 z 32 milionów cywili.
Poproś rodziców o pomoc z procentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijam fakt że lepiej jest zginąć od kulki w sekundę niż 3 lata pracować w obozie i na koniec pójść do gazu ale to twój dziecinny mozdzek pewnie nigdy nie zdoła zrozumiec ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz