Wpis z mikrobloga

@maciejg: dlatego ja bym skorelował bardziej nie z edukacja a z miejscem zamieszkania. Czy to wieś, gdzie do powiatowej dziury zwanej miastem jest z 30km czy obrzeża Krakowa. Bo założę się, że 90% ludzi z podstawowym wykształceniem to ludzie z tego pierwszego.
No trzeba się dowartościować że inteligentni ludzie wybierają KO. Tyle że inteligencja to jedna z cech. Można być inteligentnym a do tego w c*** naiwnym do tego stopnia że byle robol robi cię w #!$%@?.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rskk: @Niczyporuk: @pi73r: jak to mówią, rada rabinów ma podzielone opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako osoba że średnim powiem tak - pracowałem w różnych miejscach, rzadko kiedy zaglądali mi w papiery, interesowali się bardziej faktycznymi umiejętnościami, znajomością języków i systemów, danych rzeczy na konkretnym stanowisku. W papierach dłubali mi może raz czy dwa


Wyższe ułatwia sprawy na rynku pracy i o czymś świadczy -
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShineLow: ale tutaj jest polaryzacja - albo jest się programista 15k albo #!$%@? się u Janusza za najniższą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo że o mądrzejszych ludzi łatwiej po studiach niż średniej/zawodówce ale zrównywanie tych drugich z patologia umysłową jest słabo bo tam też jednak są ludzie którzy sobie radzą na swoim szczeblu.
@BarkaMleczna: Mało tego, jest to sugerowanie, że ci gorzej wykształceni są gorszymi obywatelami i w mniejszym stopniu o państwie powinni decydować. No to na kogo mają głosować, na tych, co nimi gardzą na każdym kroku? :P
@Niczyporuk: dlaczego? jeżeli ktoś ma świadomość że ten dyplom mu nic nie daje to defacto wtopił ileś set, jak nie tysięcy godzin życia bez sensu. To oznaka podjęcia niesamowicie złej decyzji niż coś dobrego.
Zobacz sobie np. p Hołownie, nie legitymuje się żadnym gównodyplomem a nie wygląda na jakiegoś ostatniego głupiego. Najwidoczniej zamiast studiować poświęcił czas na coś innego co zadziałało.
Także to powinien być prywatny rachunek i jeżeli studia mają
@slozubn: Kwachu to też dobry przykład. Gość ewidentnie kumaty, kariera pięknie udana, autorytet dla wielu ludzi i to że nie zmarnował kilku lat na studiowanie czegoś co i tak się okazało nie potrzebne mógłby mu przeszkodzić. Czyli jak ktoś chce ten czas spożytkować inaczej to jak najbardziej są drogi żeby to zrobić i osiągnąć sukces. Natomiast pewnie ludzie rozumują że jak ktoś nie idzie na studia to ten cały czas patrzy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stan-tookie-1: wiesz, taka jest większość. Promil ludzi jednak i bez tego da sobie rade. - przyklad Hołownia (który w jednym wywiadzie sam przyznał że jakoś kompleksów z powodu papierów nie ma patrząc na zachowanie posłów po doktoratach), Kwaśniewski a zza granicy też było paru co nie ukończyło uczelni a odnaleźli się w biznesie. To są fakt faktem wyjątki ale dużo mówią o tym że jak ktoś jest zaradny życiowo i potrafi
@slozubn: myślę że taki prosty podział był kiedyś aktualny, gdzie wiedzę czy jakieś umiejętności można było zdobyć tylko w szkole.
Teraz poprzez internet dostęp do wiedzy jest tak szeroki, szybk ii darmowy że można pomiąć zbędnie tracony czas.
Dla przykładu, sam kończyłem budownictwo i mieliśmy napakowany program ogólnymi przedmiotami, które jeżeli ktoś się chciał specjalizować w czymś konkretnym można było wyciąć i ten czas zamiast marnować to przypakować właśnie to co
@BarkaMleczna: niby tak, ale jak kroś nie studiował, a już w szczególności nie ma szkoły średniej to to czuć.

Moja mama, która w wieku 45-50 lat poszła na studia dla papieru, do jakiejś uczelni krzak, lekko się zmieniła na bardziej wyważoną, subtelniejszą w wypowiedzi krytyki i torche przeszło jej "moja prawda jest najmojsza".

Change my mind, nawet po stosunkach międzynarodowych osłuchasz się w różnych opiniach na temat geopolityki i zaczniesz patrzeć
@BarkaMleczna: Btw. W podstawówce w odróżnienia od szkoły średniej nie ma takiego przedmiotu jak "wiedza o społecześctwie" gdzie uczysz się o tym jak władza i poszczególne jej fragmenty działają, historia (jakby nie patrzeć trzeba znać aby się nie powtórzyła i to na historii się trafiają informacje o inflacji, dodruku, podatkach i skutkach, na polskim nie przerabiasz tematów okołopatriotycznych z czasów wojny, dwudziestolecia wojennego i tak dalej. Nawet jeśli nie było się