Wpis z mikrobloga

@BarkaMleczna: Wielu studentów nie powinno znaleźć się na uczelni wyższej ale za to wielu ludzi gdy już tam się znalazło ogarnęło dupę i dostrzegło nowe możliwości i perspektywy na przyszłość. Równie dobrze można stwierdzić - "na cholerę mi prawo jazdy skoro mogę wszędzie dojechać transportem publicznym czy rowerem". Każda dodatkowa umiejętność potwierdzona odpowiednim "papierem" działa na naszą korzyść.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kristof7: tyle że w pewnej liczbie zawodów wymóg wyższego jest z czapy, prawo jazdy na prowincji to z kolei mus i wymaga jednak zdrowia i umiejętności których nie każdy ma. Tak samo jak że studiowaniem - nie każdy powinien mieć prawko. Fakt faktem towarzystwo na uczelni może zmienić czlowieka.

Fakt faktem panuje u nas kult papiera i każdy dodatkowy się przyda - z drugiej obrywają na tym samouki którzy sami się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@biliard: badania badaniami, z drugiej strony mówienie ludziom że mogą wszystko i każdy może wszystko jest szkodliwe - gdybyśmy rodzili się tacy sami fizycznie i mentalnie nie byłoby wojen i mielibyśmy już kolonie na Marsie.

Są ludzie jednak których inteligencja nie pozwala na nic więcej niż zawodówkę, są ludzie ktorych szczytem jest matura. Jedne przebiegnie maraton bo ma lepsze kondycje, drugi nie.

Niby mówią - trzeba #!$%@?ć. Ja jednak jestem zwolennikiem.mierzenia
tyle że w pewnej liczbie zawodów wymóg wyższego jest z czapy


@slozubn: Prawda.

prawo jazdy na prowincji to z kolei mus i wymaga jednak zdrowia i umiejętności których nie każdy ma


Do studiowania też potrzebne ci zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na danym kierunku. Przynajmniej kiedyś tak było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście uważam, że na studia powinny być prowadzone rozmowy kwalifikacyjne i egzaminy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlwaysAbroad: #!$%@? , grubo xD

Znajomy z kolei trafił na rekruterke z rigczem która pozwoliła mu się wykazać bo jednak dużo umiał i doświadczenia miał i finalnie dostał robotę gdzie formalnie wymagali wyższego a miał średnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiccoloGrande tyle lat pracowałem z klientami że jakoś przestałem pod tym kątem na to patrzeć. Ludzie wydający grube kafle na wakacje których raczej przeciętny Seba nie zobaczy
90% poważnych ofert pracy wymaga wykształcenia wyższego, ale skoro studia traktowane są przez takich jak ty wyłącznie jako sposób na zdobycie papierka to nie dziwię się, że tak te dyplomy są oceniane


@Niczyporuk:

nie wymaga, tylko takie cos pojawia sie w ogloszeniu o prace...

Faktyczny wymog jest wtedy, kiedy idzie za tym wymog prawny (czyli nie mozna wykonywac jakiejs pracy, jak nie ma sie konkretnego wyksztalcenia). Najczesciej sztywny wymog dotyczy pracy
@BarkaMleczna: witam t. specjalista
dyplom dla pracodawcy jest oznaką, że "ci się chce"
Jeśli miałbym dwóch takich samych 1:1 kandydatów na pracownika, a jeden skończyłby dodatkowo chociaż licencjat nawet na gównokierunku, to wolałbym tego po studiach

Zresztą nie rozumiem tego argumentu: "dzisiaj dyplom to gówno, bo każdy ma dyplom"
No skoro "każdy ma dyplom" i jest taki łatwy w zdobyciu to dlaczego niektórzy go nie mają?
To tak jak mówić "dzisiaj
McDonalds, Amazon i Biedra nie mają, aż tak wysokich wymogów.


@gregdostres: xD na wykopie nadal jak 2010
pewnie nadal hehe humaniści to frytki w maku co nie X-D

owszem, żeby być zatrudnionym w przenoszeniu rzeczy z Punktu A do B to nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, ale jeśli chcesz być kierasem, czy może menago czy czymkolwiek, to zawsze wyższe wykształcenie to dodatkowe punkty