Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie ludzie, którzy krytykują wyborców Konfederacji i Bosaka za to, co mogą zrobić w II turze. O ile mogę zrozumieć krytykowanie poparcia dla Dudy (wygrana Dudy to wzmocnienie PiSu, a Kaczyński zrobi wszystko, by zniszczyć Konfederację, tak jak to zrobił z LPR), to nie rozumiem, dlaczego krytykujecie tych, co nie chcą głosować w ogóle?
Ja głosowałem na Bosaka i być może zagłosuję na Trzaskowskiego w drugiej turze, ale póki co jestem bardziej nastawiony na zostanie w domu, bo nie lubię PO tak samo jak PiSu nie mam zamiaru znowu wybierać mniejszego zła.

Dlatego przestańcie mówić, że zostanie w domu to coś złego.

#wybory #konfederacja #4konserwy #neuropa
Pobierz maciorqa - Śmieszą mnie ludzie, którzy krytykują wyborców Konfederacji i Bosaka za to...
źródło: comment_15934414763Ky5CnlfxKuOYZHU3o92d8.jpg
  • 50
@maciorqa: Wytłumacz proszę nastawienie "nie mam zamiaru wybierać mniejszego zła". Zostanie w domu jest okej, jeśli obaj kandydaci wydają Ci się tak samo kiepscy, ale wygląda na to, że jednak masz jakieś zdanie na temat tego który jest zły, a który jeszcze gorszy. Czy w tej sytuacji nie lepiej ułatwić wygraną "złemu"?
Gdybym miał wziąć udział w głosowaniu czy ma na mnie spaść cegła czy dwie cegły, to z zaciśniętymi zębami
@maciorqa: drobna uwaga - jeśli nic nie wybierzesz to:
- tak jakbyś pozwolił innym zdecydować - ktoś za ciebie zdecyduje i ułatwi pisowi walkę z Konfą lub utrudni życie PIS
albo patrząc inaczej
- przyczynisz się do rozwałki konfy (jeśli wygra duda, to tak jakby ponad 50% twojego głosu poszło na Dudę) albo nie przyczynisz się do rozwałki konfy (jeśli wygra trzask)

Kiedy głosujesz - bierzesz odpowiedzialność za swoje ponad pół
@maciorqa: biłem do tego że powiedziałeś, żebyśmy przestali mówić że zostananie w domu to coś złego. Co się stanie jeśli nie przestaniemy.
Zostanie w domu to antyobywatelska postawa, lepiej oddać nieważny głos, a najlepiej po prostu zagłosować na kandydata, który jest najlepszy dla ciebie. Gdyby była druga tura to ja głosowałbym na każdego, także na Bosaka, zresztą pisałem już kiedyś. Co nie zmienia faktu, że na niego pluje, bo jest eurosceptycznym
@eyehategod: brak wyboru też jest wyborem. Jeśli rafauek zdoła przekonał więcej osób niż dudeu to dobra jego. Korzystniejsze dlugofalowo byloby chyba jednak, by wygral dudeu. Jesli pis bedzie mial blokowane ustawy (a taka jest korzysc z rafauka, jesli by nie blokowal to przeciez nie robi to roznicy) to przez 4 lata tvpis bedzie grzmiało ze pis nic nie mogł zrobic i to wina tych zlych z po, wowczas w kolejnych wyborach