Wpis z mikrobloga

#trzaskowski #wybory #podatki #podatekdochodowy #kwotawolnaodpodatku #neuropa #4konserwy
To fragment programu wyborczego Trzaskowskiego:
"
Wyższe zarobki

Dziś w Polsce najbardziej obciążone podatkami i obowiązkowymi składkami są te osoby, które zarabiają najmniej. Dlatego zaproponuję podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Trzeba dążyć do tego, żeby osoby zarabiające do 30 tys. zł rocznie nie płaciły PIT-u w ogóle. Dla osoby zarabiającej między 30 tys. zł a 65 tys. zł rocznie kwota wolna wyniesie 8 tys. zł. Dla osób z najwyższymi pensjami wysokość PIT i obowiązkowych składek jest relatywnie mniejszym obciążeniem, w ich przypadku obecne zasady nie uległyby zmianie.
"
Czy ja dobrze zrozumiałem, że on nie chce po prostu podnieść kwoty wolnej od podatku tak żeby zyskał każdy pracujący niezależnie od dochodów, ale zamiast za to podnieść ją tylko dla osób zarabiającym poniżej 65k rocznie? A jak więcej to niech płaci tyle podatków co teraz? To ma być kandydat klasy średniej? Przecież na tym zyska tylko mało zarabiający, ja nie zyskam nic.
  • 13
datku. Trzeba dążyć do tego, żeby osoby zarabiające do 30 tys. zł rocznie nie płaciły PIT-u w ogóle. Dla osoby zarabiającej między 30 tys. zł a 65 tys. zł rocznie kwota wolna wyniesie 8 tys. zł. Dla osób z najwyższymi pensjami wysokość PIT i obowiązkowych składek jest relatywnie mniejszym obciążeniem, w ich przypadku obecne zasady nie uległyby zmianie.


@Cierniostwor: Najwyższymi XDDDDDDDDDDDDDD To jest żart a nie zmiana. Ale wczoraj pięknie się
@Cierniostwor: Jak możesz podnieść po prostu kwotę wolną skoro ona już teraz wygląda tak jak wskazał to Trzaskowski w programie. Trzaskowski mówi tu o podniesieniu według obecnie obowiązujących zasad.

I tak 65k to zarobki które ma 1/3 najlepiej zarabiających. To są wysokie zarobki.
@Herubin jakie? Wysokie? Ale w jakiej skali wytłumacz mi bo ja może mam jakieś problemy z matematyką? Jak ktoś kto odprowadza najwięcej podatku ma być pokrzywdzony i opłacać dalej tych którzy oddają go najmniej?
@Cierniostwor: Ja tam jestem liberałem, więc jestem przeciwko ogólnie systemom progresywnym a więc i przeciwko kwocie wolnej ale wskazuje jasno, że od 3 lat nie ma czegoś takiego jak kwota wolna dla wszystkich.

Ps. kwota wolna w wysokości 12 minimalnej oznaczałaby, że PIT płaciłoby wyłącznie 35-40% ludzi.
@mbwykop: W skali Polski. Zarobki na które może sobie pozwolić 1/3 ludzi to są wysokie zarobki.

Jak ktoś kto odprowadza najwięcej podatku ma być pokrzywdzony i opłacać dalej tych którzy oddają go najmniej?


Jeżeli napiszesz to jeszcze raz ale po polsku to odpowiem na razie nie mam pojęcia o czym do mnie piszesz i niby jaki to ma związek z czymkolwiek co napisałem.