Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: to jest praktycznie część Poznania. Usilnie walczyli z nie włączaniem do Poznania, przez co to jest "wieś w mieście" - a wieś to wiadomo, mniejsze podatki = atrakcyjniejsza oferta dla inwestorów. Do tego Suchy Las uchodzi za prestiżowe miejsce do życia, więc mieszka tam wielu bogatych poznaniaków. Pracowałem w Suchym Lesie przez jakiś czas, myślałem o zakupie działki i budowie domu, 10 lat temu działki 1000 metrów można było kupić
@MaddoxX1911

Cytat z wyborczej:

Nie mamy żadnej kopalni, ani elektrowni. Owszem, kilkanaście milionów złotych dostajemy od wojska z racji poligonu w Biedrusku. Ale przede wszystkim stawiamy na mikro i małe przedsiębiorstwa. Mamy ich ponad trzy tysiące. Preferujemy model włoski z dużym udziałem firm rodzinnych. To przede wszystkim one zasilają budżet gminy - podkreśla Grzegorz Wojtera, wójt Suchego Lasu.

Gmina czerpie też spore wpływy od firm sprzedających m.in. samochody w leasingu. Samorząd zaprasza
co tam mają że tyle hajsu trzepią?


@MaddoxX1911: Masa firm jest tu po prostu zarejestrowana i ma siedziby a zasięg mają kolosalny, fabryki, hale, magazyny czy biurowce już w innych regionach Poznania czy Polski.

A najlepsze że Solaris (ten od autobusów i tramwajów) jest w linii prostej pare km od Suchego Lasu ale to już osobna gmina ;)

warto było za taką frekwencję. A wykopki pisały że to zarzutka na wyborców