Wpis z mikrobloga

@Korba112: w takim przypadku goście z pogotowia powinni wymierzyć plaskacza w pysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo nawet gdyby był mandat za nieuzasadnione wezwanie, to co, gość tego typu i tak nie zapłaci, a komornik (o ile sprawa dojdzie do komornika) nie będzie miał z czego zająć tej kasy
i tak się żyje powoli w tym bagnie zwanym Polską
  • Odpowiedz
@notdot zasmuce Cię, nie będzie mandatu, w Polsce zakazane jest wzywanie policji do bezpodstawnego wezwania bo karetki w wiekszosci obsługują je firmy prywatne, zgłoszenie tego trwa kilka godzin, A NFZ płaci wyłącznie za wyjazdy karetki. #!$%@? system do zaorania.
  • Odpowiedz
@Agemaker spytaj jakiegokolwiek ratownika medycznego pracującego w prywatnej firmie dla NFZ, nie bierz wszystkiego na "chłopski rozum" i "wiem lepiej bo tak mi sie wydaje".
  • Odpowiedz
@mateoaka dobra, powiedz mi konkretnie, która firma obstawiająca system (bo przypominam, że o tym mówimy a nie o na przykład prywatnych firmach transportowych, które nie mają nic wspólnego z PRM) ma zakaz wzywania policji. Nie rzucaj mi tu bzdurami w stylu "spytaj kogokolwiek" bo mam masę znajomych w systemie w różnych miejscach w Polsce i nigdy nie słyszałem o czymś takim, dlatego pytam o konkrety.
  • Odpowiedz
@mateoaka: Nie masz racji Miras. Nie ma takiego zakazu. Poprostu policjanci w ogromnej większości przypadków nie wystawią takiego mandatu. Do tego NFZ płaci tak zwane dobokaretki- czyli za każdą dobę gotowości jest płacona taka sama kwota.
  • Odpowiedz
@mateoaka: Już pominę nawet to, że Państwowe Pogotowie Ratunkowe zostało upaństwowione jakoś rok/dwa temu. Nie może takiej działalności prowadzić firma, w której skarb państwa nie ma przynajmniej 51% udziałów.
  • Odpowiedz