Wpis z mikrobloga

Jestem z Podkarpacia. Oddałem głos na Rafała Trzaskowskiego - nie jest to mój idealny kandydat, ale patrząc strategicznie, lepszego nie widziałem.

Dane spływające z PKW obrazują mi jedno - ja, ze swoimi poglądami, po prostu nie pasuję do Polski, a przynajmniej obecnej Polski. Nie, nie będę wyjeżdżał, bo mam tu rodzinę, pracę, zobowiązania. Ale - tak po ludzku - jest mi źle i przykro. Ludzie z mojego otoczenia - wyborcy PIS i sympatycy prezydenta Dudy - kipią nienawiścią do wszystkiego co inne. Nie potrafią zrozumieć, że najpierw jesteśmy ludźmi, później Polakami, rodziną, sąsiadami, a dopiero wyborcami. Nie, nie przesadzam - w tym regionie boję się odkrywać ze swoimi poglądami tylko dlatego, że nie przeszkadzają mi związki partnerskie czy dlatego, że wychowuję moje dziecko w świadomości, że każdy człowiek może żyć tak, jak mu się podoba.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że lata mijają, kraj - raz lepiej, raz gorzej - się rozwija, możemy swobodnie się przemieszczać, mamy dostęp do nieograniczonej wiedzy, a mimo tego wracamy do stosunków plemiennych.

#wybory #zalesie #polityka
  • 19
@Stulley_Muntari: powtórzę, co napisałem: podszedłem do tych wyborów strategicznie. R. Trzaskowski, po pierwsze, jest mi o stokroć bliższy światopoglądowo niż A. Duda, po drugie - uważam, że obecny rząd musi mieć hamulec w postaci prezydenta. A największe szanse miał na to - chcąc czy nie chcąc - kandydat KO. Może się spierać co by było gdyby (np. KO przekazało by poparcie dla Szymona Hołowni), ale dłuższego czasu tak nie jest.

@
@nith pierwsza wyższe wykształcenie bo kończysz studia turystyki czy kreowanie trendów nie czyni cię inteligentem. Na studiach masz teraz ogromne bojówki lewackie ze swoim całym rasizmem i LGBT, zresztą to nie są dane pewne, więc nie można z nich wyciągać takich wnioskow co ty robisz. Skoro ludzie dają się ciągle motać między tym i tym to ewidentnie nie są najmądrzejsi, a to że ktoś sobie radzi na studiach bo musi kolokwium zaliczyć
@RikBig: stawiam śmiałą tezę - jakość wykształcenia spadła na każdym poziomie. Tak, niegdyś człowiek po studiach to był "Ktoś" - celowo przez duże "K". Ale i osoby po podstawówce czy zawodówce cechowały się niejednokrotnie bogatą wiedzą życiową.

Dzisiaj wyższe wykształcenie straciło na wartości. Ale równocześnie, w tych czasach, ludzie z wykształceniem podstawowym - z całym szacunkiem - dopiero szorują po dnie. Więc nadal, przeciętnie - ta wykształcona osoba - ma jednak
@RikBig: czyli ci z wyższym wykształcenie, są twoim zdaniem cymbałkami? Odważnie..


@nith: mam wykształcenie wyższe 3ciego stopnia i będę robił niedługo drugiego magistra i wiesz co? Nie ma reguły.

Pracowałem z doktorantem z nanoelektroniki który po pijaku rzucał butelkami w auta. Dzban jakich mało, typowy banan chowany pod kloszem.

Kiedy indziej miałem okazję jechać z zagranicy z Polakiem-budowlańcem, który mimo nieco mniej wyszukanego słownictwa i grubego karku był w stanie
@Stulley_Muntari: ja chętnie zagłosowałbym na kogoś innego. Najchętniej na kogoś, kto jest liberalny światopoglądowo i gospodarczo. Wskażesz mi takiego kandydata, który ma szansę zwyciężyć w naszych realiach? Bo niestety, nie mam już 18 lat i idealistyczne westchnienia do efemeryd już się mnie nie trzymają.

Polska za rządów PIS skręca w stronę, która jest dla mnie niepokojąca i za priorytetową potrzebę uznałem wyhamowanie tej tendencji. Nie zamierzam zmieniać taboru, kiedy pociąg pędzi
@Daleki_Jones: nie, nie uwierzyłem w tego, co będzie łączył, a nie dzielił (choć światopogląd Rafała Trzaskowskiego jest bardziej pro-łączeniowy niż światopogląd Andrzeja Dudy). Postawiłem na tego, który:
1) w kwestiach gospodarczych nadaje na tych samych falach co urzędujący prezydent - co nie jest po mojej myśli, ale cała, poważna scena polityczna w Polsce jedzie obecnie na tym wózku,
2) w kwestiach światopoglądowych jest dużo bardziej liberalny od urzędującego prezydenta - w
@tnai-wed: dlatego właśnie nie wrócę nigdy. Te różnice światopoglądowe są nie do przeskoczenia. Co do dyskusji na wykopie to nie wolno zapominać że najaktywniejsze są tu osoby w wieku 20paru lat. Więc nie można dużo wymagać. Łączę się w bólu
@Simpleco: dziękuję. Mimo wszystko, warto dyskutować. A nuż jedna z tych osób - albo ktoś obserwujący wątek - się zastanowi.

Najgorsze jest to, że nigdy w swoim życiu nie czułem takiego skrępowania, jeżeli chodzi o uwidacznianie własnych poglądów. I pomyśleć, że bycie zwyzywanym od "komuchów" było niegdyś najgorszym oszczerstwem...
@RikBig: wy myslicie ze Bosak to zbawiciel ze swoja żonką z ordo juris. Korwin ciągle ośmiesza idee wolnościowe nikt na nie w polsce przez to nie głosuje. Myślicie że jesteście elita a może jest was 3% reszte dopełniają (do tych 7%) bezzębne męty co nie dokończyły zawodówki. Ja jako wolnościowiec jestem #!$%@? na Konfederacje bo to ona karmi narodowym gównem, chce jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo, które jest już bardzo podzielone, a