Wpis z mikrobloga

  • 221
Właśnie wdalem się w dyskusje z wyborca konfederacji i kompletnie nie umiem zrozumieć ludzi którzy w pierwszej turze oddali głos na Bosaka a w drugiej zamierzają nie poprzeć Trzaskowskiego. Pluje na PO i na Trzaskowskiego, ale to w waszych rekach jest teraz los Polski. Czy Trzaskowski to dobry wybór? Absolutnie nie. Ale w interesie tego kraju powinna być zmiana prezydenta na kogokolwiek kto nie ma sztamy z obecną władza. Jest to tez w interesie konfederacji. Bo? Do odrzucenia veta prezydenta potrzeba 3/5 głosów, jak myślicie do kogo zwróci się PiS gdy będzie jej potrzebował? Konfederacja może w końcu zostać liczącym się graczem w rozgrywkach sejmowych i mieć istotny głos w paru kwestiach także kompletnie do mnie nie trafia rozumowanie niektórych. Jedyne ryzyko to wygrana wyborów parlamentarnych przez PO za 3 lata ale chyba nikt rozsądny nie przewiduje dla nich większości. W tym momencie każdy prezydent to lepszy prezydent niż Duda. #konfederacja #wybory
  • 31
  • Odpowiedz
@ddes:

Wystarczy poczytać Facebooka Mentzena i komentarze tam, większość ludzi nawet nie wie jakie uprawnienia ma prezydent i myślą, że zaraz tu będzie imigrantów przysyłał (XD), chociaż to PiS sproawdził ich najwięcej w ostatnich latach.
  • Odpowiedz
@ddes: a ja na przykład nie chce juz przykładać reki do PoPisu i wiem tez, ze Trzask jest tym samym co Duda. Ręka by mi chyba uschła prędzej, niż jakbym miał oddać głos na Trzaska / Dudę. Naiwni ci którzy myślą ze tym razem to cokolwiek da taka zamiana.
  • Odpowiedz
Jedyne ryzyko to wygrana wyborów parlamentarnych przez PO za 3 lata


@ddes: wydaje mi sie, ze na to nie ma specjalnych szansz zeby rzadzili samodzielnie. Te 30% to mam wrazenie jakies takie wymeczone mimo wszystko. Ludzie nie popierajacy Pisu i Dudy wcale nie chca zeby rzadzilo PO
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@neverwalkalone nikt zdroworozsądkowy nie chce, obie te partie wyrządziły w Polsce wiele zła, teraz jedyne co można zrobić to te zło ograniczyć, poprzez wypchnięcie z pałacu partyjnego długopisu, nikt Cie do wyborów nie zmusi ale to jest gorsza decyzja od odsunięcia Dudy od władzy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jurigag nie ma szans na taką koalicję, myślę że konfederacja ma szansę na bycie znaczącym graczem w sejmie w przyszłych wybororach, znaczącym koalicjantem ale nie ma szans żeby się układali z PO
  • Odpowiedz
@ddes: ja jestem takim wyborcom Konfy. Nie zamierzam głosować w II turze, zdam się na ślepy los i każdemu innemu wyborcy Konfederacji i niezdecydowanych polecam to samo. Nie zamierzam przykładać ręki do jeszcze większego dzielenia społeczeństwa, nie zamierzam też głosować na mniejsze zło. Trzako i Dudeł są siebie warci i grają idealnie wojną polsko-polską. Obie partie to pomyje po AWSie.

Kandydata wystawianego przez PO/KO czy jak tam się teraz ta odnoga AWSu nazywa nie tknę, bo:
Sprawa zaszczucia pomówieniami Cimoszewicza przez Miodowicza
3x15, które Olechowski określił jako wabik na przedsiębiorców xD taki joke xDDD
  • Odpowiedz
@ddes: powiem więcej - za to, co zrobiono Cimoszewiczowi oraz SLD, przetrącono karierę Olejniczaka BARDZO chętnie usłyszę TRZASK :) dup w sztabie KO. Serio. Nie przyłożę do tego ręki, ale na pewno zaśmieje się pod nosem. Karma wraca.
  • Odpowiedz
@POTEZNA_HAUBICA: obecny PiS to najlepsze co spotkało polska politykę od 30 lat

Punkt widzenia zależy od tego czy się jest beneficjentem tych wszystkich socjali czy się na nie pracuje. Dla mnie najlepszy program miał Żółtek lub Tanajno lewacki nierobie.
  • Odpowiedz