Wpis z mikrobloga

Chcecie znać wynik za 2 tygodnie? Czytaj.
Hołownia + Biedroń + Kosiniak to 18.8%. Z tego jakieś 90% głosuje na Trzaska. Bosak to 7.4%, z tego jakieś 60-55% głosuje na Trzaska. Duda nie ma skąd brać elektoratu oprócz Bosaka. Ale, będę jeszcze debaty Trzaskowski vs Duda. A wiadomo, że budyń poza TVP wypadnie blado. Więc Trzask może nawet zyskać te 0.5-1 od Dudy. Więc kto wygra za 2 tygodnie? Trzaskowski. Wiem, że wielu młodych pojedzie na wczasy, ale część z nich to też wyborcy Dudy z bonu turystycznego. Więc to się gdzieś tam wyrówna. Wynik? 51.5 vs 48.5 dla Trzaskowskiego. Za 2 tygodnie wkleję ten post bez względu na wynik.
#wybory #wyboryprezydenckie2020 #polska #4konserwy #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@Nobody32: Niestety wątpię. Statystyka:
1. W historii głosowań jeżeli pomiędzy kandydatami było więcej niż 10% różnicy nigdy nie zdarzyło się tak, że ten drugi przegonił pierwszego.
2. Trzaszkowski uzyskał co pra da powyżej 30% ale tak naprawdę nie "przebił" znacząco wyniku PO z czasów kiedy przegrywali wybory.
  • Odpowiedz
@witam12: nadal nie rozumiesz - jeżeli kandydat nie będzie populistą, to nie wygra. Musi tym co mówi trafiać do większości. Zbieraniem nie sympatyzuje. Tak się dzieje niemal w każdym kraju na świecie. Frustracją tego nie naprawisz. Obniżanie podatków jako program, że tak powiem, wsadz sobie w dupe. Ty to rozumiesz, ja to rozumiem, ostatecznie może w porywach da to 10% głosów. Trzeba jeszcze wielu lat i czegoś grubszego, żeby nastąpiła zmiana
  • Odpowiedz
@Out0fControl zagłosuj na trzaska jako mniejsze zło i za pięć lat będziecie tutaj płakać i głosować na następcę Dudy w PiS. Tak jak 5 lat temu 3/4 wykopu głosowało w drugiej turze na Dudę jako mniejsze zło względem Komorowskiego.
  • Odpowiedz
@witam12: Czemu odpowiadasz do mnie jakbym reprezentował jakaś grupę ludzi? Bo Twój wymarzony kandydat nie wygrał? To tylko moje zdanie. Bardzo nie chce głosować na Trzaskowskiego, tak samo jak nie chce głosować na Dude. Mam dość tych twarzy.

Strasznym frustratem jesteś.
  • Odpowiedz
@k1906: najwięcej głosów od ludzi do 29 roku życia dostał właśnie Trzaskowski a minimalnie za nim Bosak, więc dlaczego nie pójdą głosować na Trzaskowskego niby. Jedynie można się obawiać, że spora część nie pójdzie wcale zagłosować. Tak czy siak ja się zgadzam z autorem i jeśli nic nie sfałszują to będzie 52 do 48 dla Trzaskowskiego.
  • Odpowiedz
Ale, będę jeszcze debaty Trzaskowski vs Duda. A wiadomo, że budyń poza TVP wypadnie blado.


@Nobody32: Dla elektoratu Dudy nie ma to najmniejszego znaczenia. Nie ważne co się stanie w ciągu tych 2 tygodni, Ci którzy mają zagłosować na niego i tak na niego zagłosują, niezależnie co by się działo.
  • Odpowiedz
@Siley: Pamiętaj, że część ludzi nie poszła dzisiaj na wybory bo wiedzieli, że będzie 2 tura. Teraz pójdą bo ich wkurzenie sięga zenitu. I pamiętaj o tym, że Trzaskowski wyśle swoje spoty w świat i będzie debatował z Dudą. A Jakiego zgniótł jak robaka.
  • Odpowiedz
@Krs90: Ludzie mają dostęp do TVN albo Polsat, a tam prawdopodobnie będą debaty. I taki emeryt z ciekawości sobie obejrzy. I nagle może usłyszeć coś co nie pasuje to tvp. Nie zagłosuje na Trzaska, ale po prostu oleje wybory
  • Odpowiedz
I taki emeryt z ciekawości sobie obejrzy. I nagle może usłyszeć coś co nie pasuje to tvp.


@Nobody32: Pamiętaj o tym, że PiS przestał być partią polityczną a zaczął być czymś w rodzaju sekty. Taki emeryt obejrzy, machnie ręką a i tak pójdzie zagłosować na Dudę bo katolik, patriota i emerytury z własnego portfela daje. Smutny obraz, ale tak to wygląda.
  • Odpowiedz
  • 0
: Elektorat kosiniaka to rolnicy, jakoś nie widzę żeby zagłosowali ta tęczowego pajaca z dużego miasta


@mbe_ a sranie w bambus. Sam głosowałem na WKK namówiłem do tego kilka osób (sami młodzi, wykształceni z miast) i nikomu z nas nie przejdzie przez myśl głosowanie na dude
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@witam12: Trzaskowski musi powiedzieć że utrzyma 13 i 500+ bo inaczej go zjedzą i wynik byśmy mieli już przesądzony. Lepiej głosować na opozycję mimo że jest słaba niż oddawać całą władzę jednej partii. A było gdzieś już tłumaczone że dla konfederacji lepszy jest rozpad PiSu.
  • Odpowiedz