Wpis z mikrobloga

Chcecie znać wynik za 2 tygodnie? Czytaj.
Hołownia + Biedroń + Kosiniak to 18.8%. Z tego jakieś 90% głosuje na Trzaska. Bosak to 7.4%, z tego jakieś 60-55% głosuje na Trzaska. Duda nie ma skąd brać elektoratu oprócz Bosaka. Ale, będę jeszcze debaty Trzaskowski vs Duda. A wiadomo, że budyń poza TVP wypadnie blado. Więc Trzask może nawet zyskać te 0.5-1 od Dudy. Więc kto wygra za 2 tygodnie? Trzaskowski. Wiem, że wielu młodych pojedzie na wczasy, ale część z nich to też wyborcy Dudy z bonu turystycznego. Więc to się gdzieś tam wyrówna. Wynik? 51.5 vs 48.5 dla Trzaskowskiego. Za 2 tygodnie wkleję ten post bez względu na wynik.
#wybory #wyboryprezydenckie2020 #polska #4konserwy #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@Nobody32: niestety Duda i Bosak vs Hołownia i Trzaskowski. Syndrom porażki i wypalenia obniży poparcie Trzaskowskiemu.
Natomiast Duda jaki jest każdy widzi od 5lat.

Cześć elektoratu z bosaka zagłosuje na Trzaskowskiego, a część Hołowni na Dudę.
Ale wyjdzie jak powyżej, reszta zagłosuje różnie ale mniej więcej 50/50.

Obstawiam 53vs47
Chyba, że ktoś zaliczy duża wtopę, lub drugi odpali jakaś petardę. Ale nawet taki wynik jest korzystny dla obu kandydatów. Da energię
  • Odpowiedz
@Nobody32: te wasze wszystkie wyliczenia są uja warte wy janusze polityki, bo nie bierzecie pod uwagę tego, że NIE POSZŁO ZAGŁOSOWAĆ 40% uprawnionego społeczeństwa, i to właśnie od niego będzie zależało kto wygra, a nie od tego ile % głosujących na Hołownie poprze Czaskoskiego etc. Wygra ten kandydat który zmobilizuje większą część tych którzy nie poszli w I turze.
  • Odpowiedz
Bosak to 7.4%, z tego jakieś 60-55% głosuje na Trzaska


@Nobody32: a te wyliczenia to skad masz, kolega z gimbazy podczas meczu w cska ci podał? Powiedz mi chłopie jak można głosować na konfe a potem na partię promującą lgbt, podwyzszającą vat i wiek emerytalny, tylko logicznie prosze, a nie ze duda to zło ;)
  • Odpowiedz
@viejra: Też kompletnie tego nie rozumiem. Ja szacuję, że 20% elektoratu Bosaka zagłosuje na trzaskowskiego, w porywach może 30, chociaż i w to nie wierzę.
  • Odpowiedz
@Nobody32: no nie wie nie wiem. piszesz to z wlasnej perspektywy, z mojej w sumie tez, ae trzeba miec na uwadze, ze my polacy to lubimy ,,na zlosc mamie odmrozic sobie uszy"

poza tym czesc wyborcow konfy to katole, tak samo jak pis. czesc wyborcow psl to rolnicy, czyli tez beda mieli po drodze z pisem. licze ze dobre 80 % holowni pojdzie i zaglosuje na rafalka.

beda decydowac byc moze
  • Odpowiedz
że NIE POSZŁO ZAGŁOSOWAĆ 40% uprawnionego społeczeństwa


@ZAWADIAK: To nie ma znaczenia, nie liczy się ilość głosów, a proporcje. Nie wykazałeś że niegłosująca część ma inny rozkład poglądów niż głosująca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nobody32: Jedynie pewne jest przeniesienie lewicowo-tęczowych głosów z biedronia na czaska. Kosiniak i Hołownia to na pewno nie w 100% czask który ma mocno lewicowe poglądy a koło bosaka to on nawet nie stał.

Wygra Duda i to spokojnie z 53%+ i tyle będzie z twoich wyliczeń.
  • Odpowiedz