Wpis z mikrobloga

Chcecie znać wynik za 2 tygodnie? Czytaj.
Hołownia + Biedroń + Kosiniak to 18.8%. Z tego jakieś 90% głosuje na Trzaska. Bosak to 7.4%, z tego jakieś 60-55% głosuje na Trzaska. Duda nie ma skąd brać elektoratu oprócz Bosaka. Ale, będę jeszcze debaty Trzaskowski vs Duda. A wiadomo, że budyń poza TVP wypadnie blado. Więc Trzask może nawet zyskać te 0.5-1 od Dudy. Więc kto wygra za 2 tygodnie? Trzaskowski. Wiem, że wielu młodych pojedzie na wczasy, ale część z nich to też wyborcy Dudy z bonu turystycznego. Więc to się gdzieś tam wyrówna. Wynik? 51.5 vs 48.5 dla Trzaskowskiego. Za 2 tygodnie wkleję ten post bez względu na wynik.
#wybory #wyboryprezydenckie2020 #polska #4konserwy #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@Nobody32: Dodatkowo można się spodziewać różnic w oficjalnych wynikach około -1% dla dudy i +1% dla Trzaskowskiego, tak samo było w wyborach parlamentarnych temat wygranego senatu zaczął wypływać dopiero przed południem w powyborczym poniedziałku
  • Odpowiedz
  • 41
@Nobody32 weź w swoich obliczeniach ludzi którzy maja #!$%@? w drugą turę bo żaden z kandydatów nie jest godny tego aby na niego zagłosować. Ja się zastanawiam między oddaniem nieważnego głosu a zaniżeniem frekwencji. Nie zagłosuje na Trzaskowskiego którzy już zapowiedział, że 500plus i 13 emerytura zostanie utrzymane.
  • Odpowiedz
@Nobody32: Nie wierze, ze 60% z Bosaka pojdzie na Trzaskowskieg. Jak bedzie to 30% to bedzie wynik wysoki. Konfa sporo pozbierala w mniejszych miastach - tam mlodzi nie pojda na Trzaskowskiego bo to PO.
  • Odpowiedz
@mbe_: @Renifer60: Macie rację. Gdybym brał tylko Kosiniaka to był dał 75% dla Trzaska, 25% Duda. Ale pamiętajcie, że Ci bardziej konserwatyni przeszli w większości do Dudy. Kosianiak skupił się ostatnio na średnich miastach, nie tylko na wsiach. Także większość pójdzie za Trzaskiem. Pamiętajcie też o kłamstwie Dudy co do rolniczych emerytur.
  • Odpowiedz
@k1906: Młodzi lubią rewolucję, zmiany. Mogą nie lubić LGBT, ale będzie ich wkurzało po części rozdawnictwo. Także ok. 40% zagłosuje na Dudę, ale większość na Trzaska.
  • Odpowiedz
@Nobody32: co do Holowni tez bym nie byl taki pewien, ze RT zyska jego elektorat, Holownia kojarzy sie z antysystemem i jes czlowiekiem z poza "ukladu", wielu mlodych zrazi fakt przynaleznosci RT do PO. Wszystko bedzie na styk i zadecyduja szczegoly
  • Odpowiedz
@Nobody32: Jestem z konfy i nic mnie nie przekona żebym musiał wybierać mniejsze zło w drugiej turze paru znajomych popełniło ten błąd 5 lat temu ja wolę zagłosować biletem
  • Odpowiedz
Nie zagłosuje na Trzaskowskiego którzy już zapowiedział, że 500plus i 13 emerytura zostanie utrzymane.


@witam12: wybor pomiedzy utrzymaniem tego gowna a wprowadzaniem jeszcze wiekszej ilosci tego gowna. Faktycznie to jeden #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Nobody32:

Sondaże z ostatnich różnych badań społecznych w porównaniu do wyników Exit Poll. W kolejności:

- Kantar (m.in. TVN),
- IBRiS (m.in. RMF i wiele innych mediów),
- Pollster (m.in. TVP),
- PBS (m.in Wyborcza),
- Exit Poll

1. Duda 40, 41, 41, 35, 41,8
2. Trzaskowski 27, 26, 30, 21, 30,4
3. Hołownia 13, 10, 11, 19, 13,3
4. Bosak 7, 5, 7, 13, 7,4
5. Biedroń 3, 5, 3,
  • Odpowiedz