Wpis z mikrobloga

I tak powinien wyglądać zdrowy rynek mieszkaniowy. Ceny ofertowe, wiadomo, będą spadać powoli, ale:

1. Od cholery ofert. Można przebierać.

2. Oferty stoją bardzo długo. Można się spokojnie zastanowić.

3. Ceny są jedynie zaproszeniem do negocjacji.

4. Dużo ofert z pierwotnego (mieszkania do kilku lat), nie same rudery do remontu.

5. Mieszkania do 35 m kw w ogóle się nie sprzedają. I bardzo dobrze. 35 m kw to nie mieszkanie, na pewno nie mieszkanie warte 0,5 mln, objętnie gdzie jest.

Mam nadzieję, że po wyborach walną tu jeszcze jakieś podatki za najem dobowy (ochrona hoteli, które są w kryzysie), kataster to wątpię i w rynek #!$%@? jeszcze bardziej.

#nieruchomosci
  • 11
5. Mieszkania do 35 m kw w ogóle się nie sprzedają. I bardzo dobrze. 35 m kw to nie mieszkanie, na pewno nie mieszkanie warte 0,5 mln, objętnie gdzie jest.


@mickpl: to jest max na 1 osobę, a i tak by było ciasno. Raz tak mieszkałem i masakra. 60 metrów na 2 osoby to minimum

ja się zastanawiam jeszcze nad jedną możliwością, która może nagonić ludzi na nieruchomości, styuacja na zachodzie
@mickpl:

Patrząc na gwałtowne spadki cen najmu wcale się nie dziwię.

Warszawa: -14% r/r
Wrocław: -8,2% r/r
Gdańsk: -8% r/r

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-ofertowe-wynajmu-mieszkan-czerwiec-2020-Raport-Bankier-pl-7912916.html

Po ogłoszeniach we Wrocławiu widać, że niektórzy zaczynają wychodzić z inwestycji póki jeszcze ceny są wysokie.

Na airbnb wynajęte tylko najbardziej lśniące i nowe apartamenty, ale i tak o wiele gorzej niż rok temu. Małe odnowione mieszkania na rynku stoją puste albo wrzucone na długoterminowy i nikt nie chce tego
@systemluster: Generalnie najmniejsze spadki będą na lokalach 40-60 m kw, których ceny były bliskie przeciętnej zdolności kredytowej. Wszystko ponad i poniżej poleci na pysk, w tym przeszacowane 40-60 m kw pod najem. Na otodom można zaobserwować nawet oferty w stanie deweloperskim mieszkań, które były oddawane... 5 lat temu.
styuacja na zachodzie i gnój jaki tam zaczął panować, jest duża szansa, że ludzie z tych krajów zaczną tutaj uciekać, bo tam się nie będzie dało żyć przez zbyt duże zagęszczenie inżynierów


@TheDzions: znajoma poznała jakiś czas temu francuza i planują wybudować się w pl na działca z dostępem do jakiejś rzeki czy am niewielkiego jeziora. Inna znajoma z mężem niemcem, kilka lat temu pokazywała mi projekt jakiegoś domu w Zakopanem,