Wpis z mikrobloga

@Waspin: @Snaki:
Preschool zaczyna się od 2 roku życia.

Wczesna nauka czytania i pisania nie sprawia, że dziecko będzie orłem.

https://dominikaroseclay.com/2019/01/24/czy-dzieci-po-zerowce-powinny-umiec-czytac-i-pisac-a-moze-to-dopiero-poczatek-ich-nauki-tych-dwoch-umiejetnosci/

Ja nie umiałam czytać ani pisać jak poszłam do szkoły, ale nadrobiłam to bardzo szybko i byłam najlepszą uczennicą w klasie.
Teraz mój syn pójdzie do przedszkola, gdzie NIE UCZĄ czytania i pisania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wczesna nauka czytania i pisania nie sprawia, że dziecko będzie orłem.


@asique: ale nie trzeba uczyć na siłę żeby dziecko się nauczyło. Ja umiałem pisać i czytać zanim poszedłem do zerówki, z własnej woli się uczyłem bo sam chciałem sobie bajki czytać ¯(ツ)/¯ mieli mnie na siłę odciągać?
do tego z takich ambitniejszych rzeczy, to ubzdurało mi się, po zasłyszeniu nazwy od starszych kuzynów, że będę musiał znać tabliczkę
@pogop
A może zamiast tego zastanówmy się, dlaczego szkoła wiąże się z wielogodzinnym ręcznym pisaniem? Dlaczego szkoła to pisanie, a nie "gluing, colouring, cutting, science experiments", żeby "develop their hands"?
@CytrynowySorbet: Oczywiscie, że nie trzeba odciągac. Są dzieci, które nauczą się czytać same. Ale to nie znaczy, że te, które się nie nauczą, są debilami. Nie wszystkie dzieci rozwijają się tak samo.
Niektórych ciągnie do pisania czy czytania, innych nie. Ostatnio ktoś sprzedawał kurs czytania dla niemowlaków.
Zapraszam do szkoły muzycznej :) Rączki na pewno świetnie się rozwiną


@agataen:
Dziękuję, postoję.

Jako dziecko miałem wątpliwą przyjemność obcowania ze szkołą muzyczną w naszym kraju.

Tak samo, jak lekcje polskiego potrafią skutecznie obrzydzić literaturę, tak szkoła muzyczna potrafi na zawsze zniechęcić do gry na instrumencie.

W wieku lat 10 zakończyłem swój kontakt z SM. Obiecałem sobie wtedy, że nigdy więcej nie będę grał na żadnym instrumencie. Powoli zbliżam się do