Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o zakończeniu The Last of Us Part II oraz o kontynuacji serii?

Zakończenie gry to według mnie totalne nieporozumienie a tak naprawdę to wcale nie otrzymaliśmy zakończenia, najbardziej irytuje mnie fakt że twórcy twierdzą że nie mają na ten moment pomysłu na dalsze przygody Ellie a kontynuacja gry nie jest pewna. Wszystko rozumiem ale poświęciłem na tą grę kupę zdrowia psychicznego a teraz jestem jeszcze bardziej dobijany. Mam wrażenie że twórcy kompletnie nie byli pewni jakie zakończenie będzie odpowiednie i dopiero w później fazie gry je stworzyli lub podmienili. Martwi mnie mocno to że kolejna część w której Ellie byłaby główną bohaterką jest już niemożliwa do zrealizowania, jest ona kompletnie zniszczona psychicznie i fizycznie...nie je i nie może spać a na koniec zobaczyliśmy ją bez palców i bez przyjaciółki która postanowiła uciec od Ellie.

Myślę że Dina postanowiła zostawić Ellie i zapomnieć o niej na zawsze a może i uznać że już nie żyje zamiast się o nią ciągle martwić. Kompletnie nic nie pokazuje nam że zdrowie psychiczne naszej głównej bohaterki poprawiło się po nie osiągnięciu swojego celu...tutaj domyślam się prawdziwego zakończenia ale o tym na końcu :)

Jak wyobrażacie sobie kontynuacje?

Ellie przestanie grać na gitarce i stwierdzi że...no szkoda tych palców ale poszukam sobie Diny a Dina jej albo wybaczy albo nie i co następna przygoda? nie ma szans....nasza bohaterka tak dużo przeżyła że twórcy nie będą w stanie wycisnąć z niej więcej, po prostu oni ją wyniszczyli. Kolejna jej przygoda musiałaby zostać poparta kompletnie durnymi argumentami, bo nie da się wymyślić już nic co skłoniłoby ją do dalszego zabijania i życia w tym świecie...może że dostaniemy symulator farmy Ellie 2025 i będziemy zajmować się farmą.

Może przygoda Diny i jej dziecka? to już nie będzie to samo.

Myślę że prawdziwe zakończenie gry to Ellie do której dociera że wszystko się #!$%@?ło i została kompletnie sama, właśnie tego bała się najbardziej...po czym postawiła odebrać sobie życie.

Niestety ale kompletnie nie widzę kontynuacji tej serii, mam tylko nadzieję że Naughty Dog się zlituje nad nami i da nam PEŁNE ZAKOŃCZENIE w DLC...jakie by nie było...

...Ale gra jest najlepiej sprzedającą się grą ekskluzywną na PlayStation 4, martwię się że na siłę spróbują to pociągnąć dalej.

#thelastofus #thelastofus2 #tlou2 #playstation #gry
Lascram - Co sądzicie o zakończeniu The Last of Us Part II oraz o kontynuacji serii?
...

źródło: comment_1593205078fYegkLQMojSMCW1w9jFmW1.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Lascram: Chinol zginął, Tommy wrócił (chociaż też myślałem, że zginął)
Aby dwa razy darowała jej życie, więc ile można to samo robić? końcówka patrząc po poziomie trudności została wsadzone na siłę, bo gra zrobiła się banalnie prosta i momentami wręcz głupia
  • Odpowiedz
@winoapacz: Zastanawiam się jakim cudem tak wiele osób z którymi udaje mi się nawiązać tutaj kontakt ma niemalże identyczne odczucia do moich względem tej gry, a tak wiele komentarzy napotkanych w internecie jest całkowicie zbieżnych z tym co ja zaobserwowałem :)

których wielu z nas nigdy nie zaznało w takiej mocy i z dużą dozą pewności napiszę, że większość z nas nigdy nie zazna w przyszłości


Mam obawy że masz rację,
  • Odpowiedz
Historia zajebiście trzyma się kupy, nie rozumiem ludzi którzy mówią że jest dnem. Zakończenie ma super dużo sensu.


@Ofacet: chodzi o to, że ta przemiana jest z czapy. W jedynce miałeś etapy i obserwowałeś przemianę bohaterów ich relacji, motywacji. Tutaj ta motywacja często pojawia się przez nagle wydarzenie, a zakończenie to już totalnie cud. Okej rozumiem postać chce zemsty za wszelką cenę, ale ani na sekundę nie drgnie jej powieka zabijając
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lascram: ja osobiście na zakończeniu dałbym dwie możliwości do wyboru :
-Oszczędzenie Abby i powrót na farme gdzie czekała by na nas Dina, kilka cut scenek z rozmowy i ich życia, moze jakiś skok do przyszłości gdzie JJ jest już wiekszy itp.

- zabicie Abby i powrót na farme taki jak w aktualnym zakończeniu i jakąś scenke jak Ellie wraca do Jackson, a tam zastaje ludzi zabitych przez WLF np.

Bo
  • Odpowiedz
@zielinski998: Podobnie myślałem, sądzę że zaszła jakaś zmiana zakończenia w późnym etapie projektowania gry, bo to co dostajemy, nijak ma się do tego, co było przez całą grę. Poświęcasz wszystko, całą swoją rodzinę byle dokonać swojej zemsty, przemierzasz całe zachodnie wybrzeże w celu zabicia jednej osoby, tracisz dwa palce i na koniec tego wszystkie odpuszczasz bo tak.

Uważam, że scenarzyści powinni dać jednak graczom wybór, zabicia, oszczędzenia lub zostania zabitym, ale
  • Odpowiedz