Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam niedowagę 190+ wzrostu, +19 lat oraz ważę 64kg ( od urodzenia byłem szczupły ). Orientując się ile mam przytyć internetowo to brakuje mi 7kg, i borykam się z problemem jak to zrobić XD. Na pomoc od mojej mamy nie mam co liczyć gdyż jest niedoedukowana, przez co wpycha mi codziennie pizzę na obiad, zresztą którą już rzygam i dostaję mdłości. Zresztą ona chce schudnąć ( mimo że wygląda już jak szczapa ) to czasem omija sobie śniadanie, a u mnie właśnie na odwrót...

Przechodząc do sedna, co powinienem jeść, żeby jak najlepiej przytyć oraz co ile mniej więcej? Na dietetyka sobie nie mogę pozwolić bo nie pracuję ( nie chcę przez niedowagę tzn chodzi o wygląd ) a mamy nie będę namawiać bo i tak się nie zgodzi i powie że strata pieniędzy, poza tym nie chciałbym żeby mi samoocena spadła. Wiem, że to nie portal lekarski, ale zależy mi na odpowiedzi, jak zdejmę koszulkę nad morzem to średnio :/
Aa, i najlepiej jakby byłoby to coś w miarę " zdrowego " bez fastfoodów. Po prostu wstyd mi wyjść gdziekolwiek teraz. Oraz dla dociekliwych to nie, nie mam depresji ani żadnych lęków/fobi społecznych od pół roku, leków też nie biorę bo psychiatra mi wypisał.
#pytanie #niedowaga #lekarz #dietetyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef5e54b0db94d7506cde6e0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 8
  • Odpowiedz
SpienionyWybranek: Aż ciężko mi uwierzyć w tak niską wagę. Ja przy 190+ ważyłem nieco ponad 70 kg i z perspektywy czasu nie dociera do mnie, jak to w ogóle było możliwe.

Musisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne (pewnie 2600-3000 kcal) dziennie i generalnie dobrze rozłożyć makro składniki (węglowodany, białko i tłuszcze) w proporcji gdzieś 50/25/25. Musisz zaprzyjaźnić się z kuchnią - samemu gotować sobie posiłki, czytać etykiety, używać wagi kuchennej. Warzywa są bardzo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania zacznij jeść 5 posiłków dziennie. Miałem ten sam problem, zacząłem jeść 5x na dzień siłownia i kupiłem sobie gainer (opakowanie 4.5kg) to wypijałem 3x na dzień po śniadaniu obiedzie i kolacji. Po 3miesiącach było już +8 kg zero tłuszczu, potem do kupiłem znowu 3 kg i już przestałem spożywać gainer na noc i w kolejne 3 miesiące +5kg. Waga nie spadła do tej pory, potem sama siłka i jest git
  • Odpowiedz