Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie kompletnemu laikowi RTV. Ustaliłem, że wszystkie przewody antenowe w domu schodzą się na strychu (z 5 pomieszczeń). W TV satelitarną inwestować nie chcę (pozostanę przy DVB-T), bo w perspektywie mam światłowód, ale przezornie zakupiłem gniazda RTV-SAT. Zakładam, że potrzebuję anteny (ew. montaż na kominie) i multiswitch-a - co jesteście w stanie coś polecić? Dom ok. 20 km od nadajnika (PKiN). #telewizja #dvbt #rtv #tv #mux #remontujzwykopem #diy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrykolos: multiswicha nie potrzebujesz jak anteny satelitarnej nie planujesz. Chociaż ja bym założył do niekodowanych stacji chociaż z hot bird 13E, astra 19.2 Ale to kto jak woli. Do samej DVB-T odpowiednia antena na zakres vhf/uhf niestety z wzmacniaczem i zasilaniem podzielona zwykłym rozdzielaczem rtv 5-1000 MHz. Tylko jakimś markowym a nie tanią chińszczyzną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrykolos: tylko ten PKiN to jest nadajnik niskiej mocy. To takie tzw doświetlenie sygnałem Warszawy. Jak chcesz mieć profesjonalnie zrobione to się robi antenę UHF na Raszyn, druga antena UHF na PKiN aby odbierać lokalny Mux z TVN oraz antenę VHF skierowana na PKiN. Opcjonalnie antena radiowa jak byś chciał pod miniwieżę antenę podłączyć. I połączyć to tzw zwrotnicą antenową.
  • Odpowiedz