Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was korzystał z #tarczaantykryzysowa w postaci "Dofinansowanie kosztów działalności dla samozatrudnionego (15zzc)" i brał również mikropożyczkę (15zzd)? O to pierwsze się ubiegałem i dostałem, a teraz widziałem informacje, że mikropożyczka może przysługiwać też samozatrudnionym, nie trzeba wykazywać spadku obrotów oraz w przypadku utrzymania działalności przez 3 miesiące po otrzymaniu nie trzeba jej zwracać. Dobrze to rozumiem? Mogę to połączyć i złożyć wniosek o tę pożyczkę? Są jakieś haczyki?

Widziałem artykuł, żeby w razie kontroli mieć faktury:
1) dla 15zzc: na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
2) dla 15zzd: na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
Czym to w takim razie miałoby być konkretnie? Jako lekarz kupujący własne materiały medyczne, które są moim głównym kosztem, pod co to podchodzi? W którą kategorię wpada leasing na samochód? Paliwo? Księgowość? Ktoś z Was się orientuje?

Wołam @LaudatorLibertatis, bo kojarzę Cię jako najbardziej obeznanego w tym temacie.

#koronawirus #finanse #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 9
@LaudatorLibertatis: @anonimowyzpl: wypełniam wniosek. Dwa pytania mam.
1) muszę poinformować o innej, wcześniejszej pomocy. To "Dofinansowanie kosztów działalności" to była "Dotacja" czy zaznaczyć "Inne"?
2) W sekcji "Informacje dotyczące sytuacji ekonomicznej podmiotu, któremu ma być udzielona pomoc publiczna (aktualne na dzień 31 grudnia 2019 r.)" jest pytanie "Czy wysokość niepokrytych strat podmiotu przewyższa 50% wysokości kapitału zarejestrowanego/ 50% wysokości kapitału według ksiąg podmiotu?" i możliwe odpowiedzi "Tak", "Nie", "Nie dotyczy".