Wpis z mikrobloga

Cześć Mirko! Sytuacja życiowa zmusiła mnie do zmiany pracy, a co za tym idzie potrzebuję samochodu. Mam niewielki budżet ok. 10k, czy w tym przedziale cenowym trafi się coś sensownego? To będzie mój pierwszy, własny samochód, zależy mi tylko na tym żeby była to benzyna i ewentualnie LPG (trasa ok. 30km). Myślałem, o Fabii I bo z tym samochodem miałem kiedyś do czynienia.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
#motoryzacja #pierwszysamochod #pytaniedoeksperta

  • 7
@Doktor_Rododendron: Fiat Grande Punto. Tanie w eksploatacji, dosyć świeże w tej cenie i nie psuje się jakoś mocniej niż reszta. Jak na trasy to jest tam silnik fajny diesel 1.3 90KM, w trasie jak jeździsz spokojnie to 5l/100km nie przekroczysz, mój rekord 4.3l/100km i to jadąc całkiem normalnie, tyle że nie przekraczałem 100km/h. W mieście pali przy mocno dynamicznej jeździe 7-7.5
@Doktor_Rododendron: akurat ten silnik to połączenie czeskiej tradycji z nowoczesnością jeżeli tak to można nazwać co stwarza duże problemy. Wadliwa fabrycznie uszczelka pod głowicą która lubi się przepalać, do tego mokre tuleje cylindryczne które przy tej uszczelce jeszcze zwiększają ryzyko dostawiania się płynu do oleju. Problemy są także z gnijąca wiązka elektryczna która leży na podłużnicy od strony kierowcy bez wyjecia jej z peszla i zawieszenia nad podłużnicą będą duża problemy.