Wpis z mikrobloga

@Sabarolus: aż dziwne że się jeszcze nie zleciały tutaj wojtki, systemyluster i inne mookie przeklejając swoje diagramy i prognozy krachu w ciągu X miesięcy (X = aktualny miesiąc + wartość od 3 miesięcy do 50 lat), pisząc że nieruchomosci nie chronia przed inflacją, bo przecież tylko BTC chroni przed inflacją (nie da się go podzielić xDD).

Mają zabawę, nie wiedząc że są tacy, którzy sobie siedzą w swoich mieszkankach, mających dodatkowo
@Sabarolus: najlepsze jest to ze oni wklejają ciągle te same wykresy, gdzie ewidentnie nie ma mowy o żadnej bańce, krzyczą jaknto mega drogie są mieszkajiay, nie rozumieją ze nawet jeśli mieszkania nie są indeksowane inflacja, to inflacja ma na ich wartość nominalna kolosalny wpływ, no ale największy śmiech z nich będzie za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak będą wykresy z bieżących lat
@janusz-karpinski:
Dokładnie tak, te argumenty są najlepsze.
Nic nie chroni przed inflacja, bo inflacja to średnia. Złoto też nie chroni przed inflacja.. Kto kupił kilka miesięcy na górce i będzie musiał sprzedać za jakiś czas - straci na tym kasę.

Nie rozumieją ze inflacja ma znaczący wpływ na ceny mieszkań, bo budowa mieszkania to kupno działki, zatrudnienie kilkudziesięciu robotników na 2 lata, zatrudnienie ludzi z IT, wynajem biura, reklamy.. A to
Czy tylko ja zauwązyłem wyjątkową nadaktywnośc kilku użytkowników wieszczących absolutny krach na nieruchomościach w ciągu najbliższej przyszłości (podają takie widełki, aby było to nieweryfikowalne). Ja rozumiem, że można się z tego cieszyć, ale robienie w kółko wpisów o tym samym kilkukrotnie w ciągu dnia to chyba obsesja.


@Sabarolus: raczej przeciwwaga do prostackiej i masowej działalności marketingowej deweloperów, którzy podrzucają opłacone gotowce portalom w celu nakręcenie spirali strachu przed wzrostem cen nabywców.
Dokładnie tak, te argumenty są najlepsze.

Nic nie chroni przed inflacja, bo inflacja to średnia. Złoto też nie chroni przed inflacja.. Kto kupił kilka miesięcy na górce i będzie musiał sprzedać za jakiś czas - straci na tym kasę.


@rebekka: Nobel z ekonomii 2021, więc takie obligacje rządowe indeksowane inflacją nie chronią przed inflacją?

Nie rozumieją ze inflacja ma znaczący wpływ na ceny mieszkań, bo budowa mieszkania to kupno działki, zatrudnienie
@janusz-karpinski: @wojteksrz: nic :) Na prawdę trzeba by się postarać żeby cokolwieć utopić :)
@janusz-karpinski, dokładnie. Nie masz cmentarnych, pesymistycznych wizji - jesteś naganiaczem lub #!$%@?łeś się w kredyt pod korek kupując mikroparartamenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą tak zawsze było, od kiedy pamiętam. To są ci sami ludzie którzy komentują na money, bankierach czy forach. Zawsze wizje załamania rynku i mieszkań za półdarmo były
@SzitpostForReal: xD.. czy ja piszę o obligacjach indeksowanych inflacją? Co się nie zgadza w zdaniu które zacytowałes?
Obligacje skarbowe w jakiś sposób chronią, tylko musisz odliczyć marżę, która rośnie z każdym rokiem oraz podatek belki. Ja osobiście z takich korzystam w ramach IKE, wtedy omijam podatek belki.

Nie wiem która spółka miała aż 50% marży, ale sprawdzając te które znam - znalazłam w oficjalnych raportach takie dane:
Atal, Q1 2019 -
Obligacje skarbowe w jakiś sposób chronią, tylko musisz odliczyć marżę,

Nic nie chroni przed inflacja, bo inflacja to średnia


Plączesz się w zeznaniach, a jak wytykam błąd to starasz się odwrócić kota ogonem.

Nie wiem która spółka miała aż 50% marży, ale sprawdzając te które znam - znalazłam w oficjalnych raportach takie dane:


Dlatego nie czytaj RZiS tylko poszukaj rozbicia po inwestycjach, a jak już czytasz RZiS to poszukaj sobie ile wydali
@SzitpostForReal: moje dane są z raportów deweloperów - przecież Wy uwielbiacie oficjalne dane (oh, wait - tylko jak się zgadzają z waszymi tezami). Moim zdaniem celowe ubijanie w dół marży przez kreatywną księgowość byłoby dla nich nieopłacalne - bo przecież akcjonariuszom o to chodzi - by spółka jak najwięcej zarabiała.

No tak, Sasza z Wanią wrócą pracować do Polski pomimo tego, że lecąć godzinę dłużej do Niemiec ich pensja wzrośnie 4x