Wpis z mikrobloga

#zalesie #oswiadczeniezdupy

XXI wiek. 2020 #!$%@? rok. I co się dzieje? Początki wojny rasowej w USA...epidemia wirusa na świecie a w Polsce najbardziej beznadziejne metodologicznie wybory prezydenckie od lat. Nie ma na kogo głosować. To tak jakby wybierać między dżumą a cholerą czy HIV.

W Polsce każdy się żre o to kto ma mieć najwięcej. Ta sama postsowiecka wojna janusze biznesu vs janusze pracy. Tylko Ci pośrodku nie wiedzą co zrobić do końca.

Z góry zaznaczam że nie zgadzam się z retoryką "przeciw PIS". To jest tylko pogłębianie tego polskiego problemu. Głosujemy przeciw. A nie za. Dlatego nie idę na wybory. Jak w każdych wyborach głosowałem tak teraz mówię pas.

Ale to nie wina tylko wyborców. Ile razy oparzyliśmy się na retoryce polityków? Miało być dobrze na papierze ale wiadomo papier dużo zniesie. Czy PIS czy PO...polityka nie ma na celu pomagać obywatelom.

Najlepsze jednak są Stany...w skrócie można powiedzieć że uwolnili Barabasza a stracili Jezusa. Analogię każdy się domyśla.

Do tego ten wirus. A raczej totalne wywalenie na niego. On jest realny. Proboszcza z parafii niedaleko odwieźli do szpitala. Wirus. Parafia na tydzień zamknięta, ludzie w kwarantannach. Warto było? Największym grzechem zaraz po zabójstwie i gwałcie jest wystawianie Boga na próbę. Co Bogu to do Boga a Cezarowi co do Cezara.

Ale ludzie bez maseczek chodzą. Wiem, ciężko się w nich oddycha. Ale albo zbieramy się w grupę i walczymy albo będziemy żreć się między sobą jak psy. Ale co ja mówię...żubrówka sama się nie kupi...

Świat przechodzi przemianę. Czy się komuś to podoba czy nie świat się zmienia. Nikt nie chce nawet próbować zrozumieć drugiego człowieka. Po co...przecież tak naprawdę my sami siebie nie rozumiemy.

Człowiek to już nie brzmi dumnie...
Zamanosuke - #zalesie #oswiadczeniezdupy

XXI wiek. 2020 #!$%@? rok. I co się dziej...
  • 1