Wpis z mikrobloga

Kolejne świetne rozwiązanie wprowadzone w ramach Metro (ekipa Zune, Windows 8, Windows Phone, Xbox) lata po tym gdy Microsoft się z nich wycofał i zaczął rozmywać zostało wdrożone przez Apple. Najpierw gesty i wysuwane 'charms bar' czy okna, podział ekranu na okna (także ze zmienianymi proporcjami) a teraz układ kafelkowy dla ikon i widgetów.
Ehhh.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/6/22/21291695/apple-ios-14-updates-home-screen-redesign-features-release-date-wwdc-2020

#windows10 | #microsoft | #bojowkawindowsphone | #apple | #ios | #webdesign | #ux | #ui
Pobierz
źródło: comment_1592848968lRidOEHMxH8R7zaPAimQLJ.gif
  • 9
nie za wcześnie tylko developerzy aplikacji uwalą wszystko dla własnej wygody zlewając na coś innego niż Android i IOS


@Ramzi96M: Owszem ale mimo też moich najszczerszych chęci Microsoft po prostu nie pomagał wywracając całe środowisko dosłownie kilka razy w ramach samej tylko mobilnej platformy. WP7.x, później lekkie dostosowanie do 8.0 na 8.1 od nowa, na W10Mobile od nowa. Z UWP podobne historie były :/ Po czym się na wszystko wypieli całkiem
@Saeglopur: Niestety przegrali w "przyjaznosci" dla developerow - ich tooling nie oferal chyba nic nowego dla developerów i niestety nikt nie widział sensu w pisaniu aplikacji pod mały rynek w dość nowy sposób i wcale nie dużo prostszy. Wołam @Czesiowcy bo miał jakieś przemyślenia względem UWP ostatnio co poniekąd jest pokrewne Twojemu tematowi
@Koliat: No i nie dość że mały wtedy udział w rynku to jeszcze to microsoftowe wywracanie środowiska. Apki na WP7.x, później lekkie dostosowanie do 8, później od nowa dla 8.1, kompletnie od nowa dla W10 Mobile! Z UWP podobnie było.

Szkoda :/ Dziwne to ich podejście było :/ A szkoda bo momentami WP w wielu krajach miał już po 20-30%, np w Niemczech 28% rynku! W Europie prawie wszędzie minimum 20%
@Saeglopur: Sam pisałem jedną z pierwszych swoich apek pod Win10 Mobile - bardziej poziom hello worldów, ale zawsze coś :-) Już wtedy było ciężko, to domyślam się jakimi wiązankami musieli rzucać pełnoprawni developerzy od mobilki. A ja i tak tylko dla zabawy, bo adminka MSowa jednak
@Koliat: Nie mam wiele do dodania, poza tym, że Microsoft powinien honorowo wyprowadzić kafle za stodołę i odstrzelić je jedną salwą ze strzelby, eksperyment się nie powiódł. Z perspektywy lat mam wrażenie, że brakowało jednej, spójnej wizji, co powodowało zmiany, odnogi, genialne pomysły, które pół roku później umierały etc. Zajmowałem się zawodowo devem tego cudu techniki od czasów ósemki (liznąłem też wcześniejsze WP) i byłem szczerze zdziwiony w okolicy dziesiątki, że