Wpis z mikrobloga

@Spacebound8: Jaki podatek wprowadzono dla sadowników jeśli mógłbyś mi napisać? Co mają rozdawane pieniądze do kosztów utrzymania chłodni, opadów deszczu, gradów, mrozów itp? To są główne wyznaczniki ceny kilograma owoców czy warzyw w danym momencie roku
@rafal23s23: Z tego co wiem bezpośrednio na sadowników nie wprowadzono żadnego, ale pośrednio już tak, np. opłata emisyjna, opłata recyklingowa, czy podwyżka opłat za wywóz niesegrowanych śmieci. A rozdawane pieniądze napędzają wzrost cen owoców/warzyw poprzez zwiększenie popytu konsumentów, a także mniej rąk do pracy (po co pracować jak jest socjal, czasem nawet się nie opłaca bo zasiłki zostaną zabrane gdy zostanie podjęta praca).
@Twajdy: #!$%@?, naprawdę jest dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Politruk z TVPiS myślał, że jest cwany i go zagnie na tym, na czym kiedyś poległ Jarek. A tu proszę, odpowiedź nie tylko na temat, ale jeszcze z dodaniem dodatkowych informacji, pokazująca prawdziwe zorientowanie w temacie, naturalna, a do tego obracająca pytanie przeciwko pytającemu. Serio, mam coraz więcej szacunku dla tego gościa. Widać, że to naprawdę inteligentny gracz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twajdy: dokonuje chyba zesrania się. To normalne że jabłka w czerwcu kosztują 3-5zł bo ich po prostu nie ma. Masło zdrożało bo był kryzys produkcji masła na całym świecie, polscy producenci znaleźli dzięki temu nowe rynki zbytu i mogą na narzucać wyższe ceny.
@Spacebound8: ale od sezonu również zależy. W poprzednim roku prawie w ogóle nie mieliśmy w sadzie bo poprzemarzały, za to dwa lata w tył, albo trzy jabłek było od #!$%@?. Nie było co z nimi robić. Za to winogrona jakie smaczne teraz się robią, jak tak dalej pójdzie to Polska będzie robiła zajebista wina
@rafal23s23: pośrednio zależy też od rządu, jak na przykład z ukrainćami, którzy wyjechali i nie mogli wrócić nawet jakby chcieli. A to jest tania siła robocza, która zbiera w Polsce rózne owoce itp.
@Twajdy: niech nikogo nie zmyli. Trzaskowski to takie same pieprzenie i kłamanie jak i pis. Tylko no tak jak pis to jeszcze nikt nie odwalił. Drugą sprawą oczywiscie jest to jak tvp uprawia propagande