Wpis z mikrobloga

Wychodze z założenia, ze zawsze warto zapoznać się z myślą różnych stronnictw politycznych. Nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy. Zawsze można się miło zaskoczyć, a nawet znaleźć coś dla siebie. Dlatego nie mam oporów by czytać Marksa, Nietzschego i encykliki Jana Pawła 2 jednocześnie. Nie lubie się zamykać w bańce. Przez moje poglądy są dosyć kontrowersyjne i trudno je zakwalifikować do jednego nurtu. I pewnie dlatego sporo osób na wykopie za mną nie przepada.
Ostatnio czytałem, a właściwie ponowiłem lekture "Wczoraj i jutro" Jana Mosdorfa. Zaskoczyło mnie, że jak na narodowca i katolika w wielu kwestiach ekonomicznych miał całkiem lewicowe poglądy.
Poraz kolejny przekonało mnie to, że antykapitalizm i nacjonalizm nie muszą się wykluczać pomimo ostatnio sojuszu korwinistów i narodowców.
#ksiazki #czytajzwykopem #nacjonalizm #antykapitalizm
  • 17
Ale myślicielka.


@Al-3_x: no i co z tego. Nie ekonomistka

Ja Ci proponuję konkurencyjne szkoły ekonomii, bo moim zdaniem nie znając nawet paru nie ma sensu gadanie o polityce. A z tego co widzę to ty w jedną tylko zapatrzony jesteś.

Z innej beczki to mogę polecić też kurs ekonomii na Khan academy, jak Cię mocno austriacy zrażają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KinkyFish: Znam wolnorynkowe założenia ekonomi. Nawet czytałem jedną książe Misesa i nie tylko jego.
Byłem nawet w swoim czasie korwinistą, a potem libertarianinem,

A z tego co widzę to ty w jedną tylko zapatrzony jesteś.

W którą?