Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amestris: ja zaczynałem od Javy, zniechęciłem się szybko a po 2 latach odkrylem Pythona. Prostota pisania, chcesz jakis skrypt napisać - odpalasz notatnik, piszesz pare linijek, wywołujesz plik i działa. Masa bibliotek np do spotify - piszesz skrypt który stworzy Ci playlistę zależnie od tempa i gatunku. Biblioteka do żarówek xiaomi. Można popisać sobie na raspberry zeby sterowało jakimis ledami albo innymi przekaźnikami. Opencv - do zabawy grafika i rozpoznawania
  • Odpowiedz
@Amestris: nie żebym nie polecał Java (sam w niej programuje), ale czy automatyka to nie programowanie urządzeń 'smart'? Ew jakieś fabryki, programowanie robotów w C? Bardziej mi się kojarzy z devops niż programistą.
Zrób sobie (darmowy) CS50, zaczyna od C, przechodzi w pythona. Na pewno łatwiej zacząć programować w Pythonie. Składnia narzuca pewne dobre praktyki.
Java to język dla softu. Duże corpo w tym piszą. Język aplikacji sieciowych, rozproszonych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Positano1: @scriptkitty: @daczka92: @Lawsuit: @h1shc0d3: namówiliście mnie na Pythona. I może rzeczywiście znajdę coś po angielsku jak chcę coś umieć, bo potem się nie odnajdę XD
Już dawno słyszałam że to prosty i przyjemny język, tylko patrzyłam tak pod szerszym kątem. Waham się jeszcze co do C. Ale do C jest mało materiałów, więc prędzej C++. Ale chyba spróbuję Pythona. Długo czasu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@draxgar: hahah jak coś ogarnę to się pochwalę. Cały czas się waham między C a Pythonem. Nie wiem czy ewentualnie łatwiej jest przejść z C na Pythona, czy na odwrót. Ala Python chyba ma więcej głosów w mojej głowie
  • Odpowiedz
@Amestris: z C na Pythona łatwiej po trudniejszy język dużo bardziej nisko poziomowo się tam pisze. W C nie ma 'wogole' pracy dla początkujących i sporo innych rzeczy trzeba umieć a Python i sql już można w czymś przebierać choć nie ma takiego dużego rynku jak java w tym momencie
  • Odpowiedz
@Amestris ja Pythona się uczę w innej branży i nie jest główną wymaganą rzeczą więc nie wiem jak to tam w robotyce czy to jakieś turbo ważne co za tym idzie czy trzeba się długo uczyć. No a pytanie ile Ci zajmie to jak pytanie w ile przejdziesz 50km, wszystko zależy od ciebie i czynników niezależnych od ciebie. Możesz się systematycznie uczyć godzinę dziennie i 4 godziny dziennie. Po wprowadzeniu 5G
  • Odpowiedz