Wpis z mikrobloga

Po facebooku krąży ostatnio taki łańcuszek, trochę bez sensu według mnie:

Wchodzisz do pokoju gdzie jest 38 osób. Wchodzi strzelec i zabija 30. Ile osób zostało w pokoju ?


Ja byłbym za odpowiedzią 10 (jest 38 osób, wchodzę ja wiec jestem 39-tą osobą, potem wchodzi strzelec - jest 40-sty. Zabija 30, wiec zostaje 10). Jednak niby nie jest to prawidłowa osoba. Niepoprawną jest także liczenie zmarłych jako ludzi, zapominanie o strzelcu, tak więc odpowiedzi 8, 9, 10, 39, 40 też niby są nieprawidłowe.

To jakiś łańcuch bez rozwiązania lub rozwiązanie jest "tajne" o którym wiedzą tylko laski/osoby z danej grupy?

troche #logikarozowychpaskow bo one to zapostowały już kilka razy. #pytanie #gownowpis #gimbaza
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomik3: też to wiedziałam juz na wielu grupach. Wytrwali podali wszystkie liczyby od 1 do 41 z milionem uzasadniem, i wszystko źle. Sama jestem ciekawa "rozwiązania".
@chomik3 odpowiedź to 40. 30 trupów i 10 żywych. Wszystkie dywagacje czy ktoś uciekł czy czy zniknął są z dupy. Równie dobrze mogę odpowiedzieć że nikt nie został w pokoju bo strzelanina była w innym pomieszczeniu ¯_(ツ)_/¯
@chomik3: nowy poziom widzę na Fejsie, jak ja usuwałem konto w modzie były zagadki z obrazkami, mnożeniem i dodawaniem elementów i też na każdą odpowiedź było "nie". To ma tylko popularność posta podnieść.

PS. Już widzę płacz Grażynek jakby ktoś zdał zadanie "z miejscowości a do miejscowości b wyjeżdża pociąg z prędkością x, w tym czasie z miejscowości b do miejscowości a..." ;)