Wpis z mikrobloga

Mireczki obserwujące tag #budujnarodos i #budujzwykopem #rodos #dzialka #altana #altanka
Aktualizacja ostatnich wydarzeń na budowie altanki ogrodowej na Rodzinnych ogrodach działkowych.

- dotychczasowy koszt 31521 zł

co zostało zrobione od ostatniego wpisu:
- dokończenie okiennic
- pomalowanie sufitów i ścian
- położenie tapety na jednej ze ścian
- polakierowanie ścian z płyt OSB
- położenie podłogi (panele winylowe LVT + standardowe panele podłogowe)
- wykończenie łazienki
- rozpoczęto układanie listew drewnianych przy podłogach, pod sufitem i w narożnikach

Zdjęcia poniżej.
CanIhelp_you - Mireczki obserwujące tag #budujnarodos i #budujzwykopem #rodos #dzialk...

źródło: comment_1592768245vzV5ae9XqvKW0Pm8D36fkN.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: mam grzejnik elektryczny olejowy i wstawię tam piecyk na drewno. Po to jest komin ( ͡° ͜ʖ ͡°). Genralnie ściana ma 14cm i jest wypełniona wełną. Jak wchodzę tam w upał, przy zamkniętych okiennicach w środku jest chłodno, więc spodziewam się, że w zimę też nie będzie źle. Ostatniej zimy altanka jeszcze nie była do końca ocieplona więc ciężko powiedzieć. Nie zamierzam tam mieszkać, ale zamierzam
  • Odpowiedz
@a231: wiele razy powtarzałem, że jak żule się tam włamią to oszaleją z radości. Dlatego będzie monitoring, nie pomieszkają dłużej niż 1 dzień. Szkody spowodowane włamaniem można naprawić, ale po miesięcznym pobycie takich żuli pewnie nie byłoby co zbierać.
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: z tym brązem jest inna historia. Altanka miała być bardzo jasna na zewnątrz, a listwy na łączeniach płyt ciemne. Niestety na drewnie mało się znam, nigdy nic nie bejcowałem. Poszedłem do OBI, wybrałem bejcę. Po zakupie okazało się, że kolor pokazay na opakowaniu był baaaaardzo wypłowiały. Nie wiedziałem, że VENGE jest tak ciemny, a na opakowaniu wyglądał mega jasno. Po pomalowaniu pierwszego fragmentu byłem załamany. Ale bejca już kupiona więc
  • Odpowiedz
@Evert: nie mamy, mam przydomową oczyszczalnię ścieków. Szambo też możesz zakopać i zrobić sobie normalną łazienkę. Niestety większość działkowców albo sra bezpośrednio w dół w ziemi pod wychodkiem, albo robi "szambo" w postaci zakopanej beczki z odciętym dnem. Wszystko wsiąka w glebę.
Ja sam wykopałem studnię i mam z niej podprowadzoną wodę do domku, ale boję się z niej korzystać właśnie ze względu na to, że inni działkowcy walą w grunt
  • Odpowiedz
@Powuyo: akurat o płytę OSB się nie boję. Sąsiad ma altanę z płyty OSB znacznie dłużej niż Twoje 3 lata i nic się nie dzieje. Połączenia płyt są zasilikonowane i zakryte listwami. Poza tym, tak jak pisałem wcześniej, w planie mam obłożyć altanę sajdingiem, ale póki co bejca i silikon zabezpieczają ją wystarczająco.
  • Odpowiedz