Wpis z mikrobloga

W nowym kompie planuję brać rtx 2060 i zastanawiam się czy procek z obecnego kompa wydoli czy brać ryzena 2600.
Obecnie mam i7 3770, 4 rdzenie, 8 wątków 3,4 do 3,9 GHz.
W ryzenie 6 rdzeni, 12 wątków, 3,4 do 3,9 GHz.
Co sądzicie?
#pcmasterrace #informatyka
  • 12
  • Odpowiedz
@Kieres: to znaczy że wydajność GPU będzie ograniczona przez wydajność procesora, przy ryzenie wychodzi jakies 3,5%, w takiej sytuacji albo bierzesz lepszy procek albo gorszą karte
  • Odpowiedz
@Kieres: w sporej części gier będzie OK albo na styk, przy niektórych może mu brakować mocy, ogólnie do tego procka taki rozsądny maks to powiedzmy GTX1070 czy 1660, aczkolwiek wszystko zależy od gry bo w pozycjach mocno obciążających procesor, albo w wyższych rozdzielczościach i takie karty mogą się nudzić. Jeśli nie masz sztywnej granicy, to ja bym wrzucił tego 2060 do konfiguracji którą masz masz, a z czasem dozbierał do nowej
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Do porównania dałem 2600, bo wiem, że mniejszy przeskok. Jeśli zdecyduję się na nowego procka, to chyba właśnie wezmę 3600. Teoretycznie budżet mnie nie ogranicza, ale jeśli zostawienie i7 byłoby na chwilę obecną ok opcją, to mógłbym poczekać na nowe procki i zaczekać aż 3600 stanieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kieres: 2600 to pojedyncze procenty różnicy w stosunku do 1600AF - to odświeżona wersja 1600, bazująca na poprawionej architekturze z 2600, także to praktycznie to samo tylko AMD chciało zachować ciągłość podaży pierwszej generacji.
Możesz jak najbardziej tak zrobić, wiadomo że czekać można w nieskończoność a nowe procki to dopiero przyszły rok. Jeśli chcesz zweryfikować po zakupie czy Twoja platforma ogranicza kartę w którymś konkretnym tytule, to najlepiej ściągnąć MSI Afterburner
  • Odpowiedz