Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo

Moja najnowsza NEIPA. Po pierwszym łyku, pierwsze skojarzenie z Pan i Pani... Nachmielone Citra Amarillo i Mosaic czyli podobnie jak u Trzech Kumpli (co sprawdziłem dopiero po czasie). Poszło 5kg pale ale (pierwszy raz uzyłem do neipa gdyz nie miałem juz pilsa) 0,8kg płatków owsianych, 1kg pszenicznego. Drożdże: od kilku warek niezmiennie hazy daze II, nie miałem do czynienia z lepszymi drożdżami do NEIPA. Szczerze polecam. W tym miejscu chciałbym zareklamować chmiele ze sklepu hopit.pl Nie spotkałem w żadnym sklepie piwowarskim tak aromatycznych i świeżych chmieli. Piwero wysłałem na mistrzostwa polski w Cieszynie, mam nadzieję że wejdzie do finału ( ͡º ͜ʖ͡º)
gieneq - #piwowarstwo 

Moja najnowsza NEIPA. Po pierwszym łyku, pierwsze skojarzenie...

źródło: comment_15926828643cs8xrZGG8Ej4b99wr4z0z.jpg

Pobierz
  • 16
via Android
  • 1
@JesusOfSuburbia o wiele taniej niż porównywalne piwo w sklepie. Dajmy na to Pan i Pani do której się odnosiłem. Średnia cena ok 9zł. Moje koszty: Pale Ale Viking Malt 5kg - 20,90 2x 0,4 kg płatków owsianych ok 8 zł, 1kg słodu pszenicznego ~ 5,50. Do tego chmiele 100g Citra 20,90 100g Mosaic 20,90 100g Amarillo 18,90 Plus drożdże (policzę 10zł aczkolwiek to i tak zawyżona cena gdyż mam je namnożone w
via Android
  • 1
@HansLanda88 te gnoje praktycznie nie flokulują ¯_(ツ)_/¯ starter trzeba zadać cały. Zazwyczaj robię cold crush 3 dni. Ale i tak jest mega mgliste. A do fermentora leci praktycznie klar bo stosuję whirfloc. Czas jak czas. Obecnie wychodzi mi max 5-6 h. Zazwyczaj mam 1 dzień wolnego w tygodniu lub w weekend, gdy mam kuchnię dla siebie i nikt mi nie przeszkadza, a że to jest moje hobby/pasja to czasu nie przeliczam na
via Android
  • 0
@mer Tak dodaje kwasik. W tej warce już przy przelewaniu na cichą dałem jakieś 5g. IPY u mnie długo nie stoją, także oznak utlenienia nie zauważam ( ͡º ͜ʖ͡º) Na pewno bardzo to pomaga na stabilizację koloru piwa, nie robi się brązowo błotniste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gieneq: powodzonka miras. Ja to mam zawsze problem z tak mocno chmielonymi piwkami. Wychodzi zawsze gryzącą goryczka, mimo dobrej filtracji i praktycznie zerowego chmielenia na gotowanie. Może to woda, nie wiem.