Wpis z mikrobloga

Jazda w deszczu to żadna przyjemność


@Jelon7:

RULE #9 // If you are out riding in bad weather, it means you are a badass. Period.

Fair-weather riding is a luxury reserved for Sunday afternoons and wide boulevards. Those who ride in foul weather – be it cold, wet, or inordinately hot – are members of a special club of riders who, on the morning of a big ride, pull back the
  • Odpowiedz
tylko trzeba uważać bo łatwiej się #!$%@?ć


@dens-acerbis: Polecam zakup opon z fajną mieszanką. Wciąż trzeba uważać, ale jak ktoś jeździ na jakichś najtańszych "plastikach", bo są trwałe, to deszczu do #!$%@? się mu nie trzeba.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adwokat_Boga zimno, wiatr, upał mi nie przeszkadza ale deszcz już tak.
Na plastikach nie jeżdżę, mam Vittoria roubio bodajże ale chcę zmienić na continental contact speed
  • Odpowiedz
@Fraagles: Co ciekawe wśród moich znajomych są skrajne opinie o tych oponach: są ludzie zadowoleni a są tacy którym te opony poleciały po bardzo krótkim czasie. Mi się jeździło na nich przyjemnie ale po tym jak mi poszła jedna na boku po 200km dałem sobie spokój.
  • Odpowiedz
@Jelon7: Długo używałem Michellin Pro4 25mm i byłem bardzo zadowolony. Od wczesnej wiosny do początku grudnia, pod 8kkm robiła zanim zaczynały się jakieś przebicia. A potem jeszcze doskonale się sprawdzała do dobicia na trenażerze. Teraz mam Schwalbe Pro One od marca i jestem zadowolony. Co prawda załatwiłem jedną, ale to było zdarzenie którego podejrzewam większość by nie przetrzymała: na zjeździe w deszczu wypadłem na sfrezowany kawałek jezdni i rozciąłem oponę na
  • Odpowiedz
@matijas o kurde, napewno gadamy o tej samej oponie a nie o GP4000s II ? Bo pamiętam jak wybierałem opony to właśnie te ludziom pękały na potęgę. Zresztą zamówiłem te "całoroczne" i GP4000 i ścianki w tych drugich były jak z papieru, a wtych moich normalne jak powinny być.
Ze swoich jestem mega zadowolony, bo wytrzymują moja masę 90kg + i na mokrym świetnie się zachowują.
Nie wiem jak toczą się takie
Fraagles - @matijas o kurde, napewno gadamy o tej samej oponie a nie o GP4000s II ? B...

źródło: comment_1592685979JTT7g5JLTuElIqFMlcUQQo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jelon7: Rubino. Całkiem słabe opony. Conti 5000 black chili i jesteś w domu.


@Adwokat_Boga: akurat rubino pro mają większą przyczepność szczególnie na mokrym, to odpowiednik 4seasons od conti.

Coraz większą popularność mają i porównując do gp4000 vittoria jest dużo lepsza (wytrzymalsze i przyczepność jest dla amatora odczuwalnie większa niż gp4000)
  • Odpowiedz
rubino pro


@mmichal: Tak, fabrycznie wsadzili mu wersję PRO. Zejdź na ziemię i rozmawiajmy o faktach. Poza tym nie chodzi mi o opony na deszcz, bo jednak częściej jeździmy przy dobrej pogodzie, tylko normalne, które dają radę również w deszczu. Sam jeżdżę na oponach Gianta Course 0 (250 zł sztuka).
  • Odpowiedz
jazda w deszczu to chyba jedna z najfajniejszych rzeczy.


@kodi1911: No chyba jednak nie, a coś o jeździe w różnych warunkach wiem, bo jeżdżę przez okrągły rok. W tym najwięcej trenowałem w styczniu i lutym.
  • Odpowiedz