Wpis z mikrobloga

Starship Starshipem, ale ja już nie mogę się doczekać jaki będzie następny projekt Elona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po udanym locie Falcona Heavy świat oszalał nad wizją ówczesnego BFR, czyli dzisiejszego Starshipa. Ciekawe co Elon zaprezentuje po udanym locie Starshipa? Enterprise ze Star Treka, a może Sokoła Milenium? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#spacex #kosmos #rakiety #elonmusk #starship
  • 17
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Znając Elona, to kierunek: Mars. Następne w kolejce są starszipy przygotowane do dłuższego przebywania w nich, a potem moduły kolonizacyjne przystosowane do warunków Czerwonej Planety. Fajnie by było, żeby testy odbywały się na Antarktydzie lub na Grenlandii. Można by wtedy połączyć je z budową infrastruktury pod nowe obserwatoria astronomiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Ostawiam, że jak starship zacznie latać regularnie to baza na marsie wraz z zaopatrzeniem i całą infrastrukturą stanie się celem, ale do tego jeszcze co najmniej 8-10 lat.
Powoli zacznie wyprzedawać akcje w tesli, gdzieś po drodze starlink zacznię przynosić kosmiczne dochody i to wszystko pójdzie w stała bazę na marsie, sam Musk to powtarza jak mantrę od dawna.
Jakieś inne projekty będą pochodną potrzeb marsa, nie sądzę żeby inwestował
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: w układance starship, cybertruck do poruszania, solarcity- zasilanie, boringcompany- mieszkanie, brakuje mi tanich lekkich reaktorów atomowych. Solarki mogą dawać za mało prądu. Tak więc ja obstawiam reaktory atomowe.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: w układance starship, cybertruck do poruszania, solarcity- zasilanie, boringcompany- >mieszkanie, brakuje mi tanich lekkich reaktorów atomowych. Solarki mogą dawać za mało prądu. Tak więc ja >obstawiam reaktory atomowe.


@Obruni: Albo stacja jako elektrownia na orbicie, ładująca aku i transport na powierzchnię. Dzięki mniejszej grawitacji Starchipy nie potrzebują pierwszego członu rakiety do startu.
  • Odpowiedz
Starship Starshipem, ale ja już nie mogę się doczekać jaki będzie następny projekt Elona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po udanym locie >Falcona Heavy świat oszalał nad wizją ówczesnego BFR, czyli dzisiejszego Starshipa. Ciekawe co Elon >zaprezentuje po udanym locie Starshipa? Enterprise ze Star Treka, a może Sokoła Milenium? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rolnik_wykopowy: Fajnie gdyby zaczęto myśleć nad budową orbitarnych stoczni. Dałoby to
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Gdy Starshipy będą już latać regularnie i z załogą, kolejnym projektem będzie Starship 2.0 w wersji 18-metrowej. Na pierwszych wizualizacjach kolonizacji Marsa statek o średnicy 18 metrów nazywany był ITR i pierwotnie miał być od razu konstruowany, lecz Musk uznał, że to zbyt ambitne zadanie i dlatego zaczynają od 9-metrowego. Statek 18-metrowy jest już właściwie statkiem kolonizacyjnym z prawdziwego zdarzenia, zdolnym do zabierania kilkuset pasażerów. Nie jest też wykluczone (moja
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Tylko tu widzę taki problem, że ten hub musiałby być bardzo mocny – ktoś powinien policzyć (ja nie umiem, ale wołam @kuddelmuddel – uczy się na kosmicznego inżyniera, więc może zapoda liczby) jaka powinna być odległość (średnica układu rotacyjnego) między statkami i jaka prędkość kątowa, by osiągnąć wartości zbliżone do 1g na większości przestrzeni użytkowej statku. Znając te dane można następnie oszacować siłę działającą na łączenia (statki po około 1000
  • Odpowiedz