Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hej, jestem na trzecim roku technikum informatycznego. Bardzo zainteresował mnie tam webdev.

Tworzenie stron internetowych daje mi dużo satysfakcji i frajdy, więc zastanawiam się, aby w przyszłości w ten sposób zarabiać.

Jakie uczelnie i kierunki polecacie w #poznan #wielkopolska , aby zdobywać wiedzę oraz kształcić sie w tym kierunku?

#studbaza #studia #programowanie #programista15k #pracbaza #informatyka
  • 13
ale na rynku pracy pewnie będą patrzeć na ukończone studia, szczególnie jak nie będę miał żadnego doświadczenia w zawodzie


@CzarnyPasterz: nie będą. Wykonuj prace jakiekolwiek w kierunku, poprawki cokolwiek - to będzie miało znaczenie.

Będzie miała znaczenie rozmowa, doświadczenie. To jak będziesz rozmawiał. I jak dobrze jesteś dopasowany do danego zadania, jak dobrze znasz potrzebne technologie.
Jeśli zrobiłeś nawet dla siebie dwie stronki które wykorzystują "rest" i to działa faktycznie jakoś
@CzarnyPasterz: masz jeszcze rok czy dwa (nie wiem, ile teraz to trwa), żeby zbudować sobie portfolio na gitgubie. Dodatkowo kursy na udemy drogie nie są, żeby się rozwijać.
Z portfolio będzie łatwiej załapać się do pracy na niepełny etat (lub pełny i studia zaoczne) i iść na studia prywatnie: WSB lub Collegium Da Vinci. W tym pierwszym wiedzy coś łapniesz, ale bardziej dla łatwego papieru ludzie tam chodzą. Drugi za to
@CzarnyPasterz: nie słuchalbym tego gadania, bo owszem, więcej zrobisz i szybciej zarobisz jak zbudujesz w rok fajne portfolio i pójdziesz do pracy, ale po pierwsze nie wiadomo czy będzie Ci się chciało tyle projektów robić samemu i czy będziesz wiedział od czego zacząć. Studia na infie uczą wielu rzeczy, nie tylko programowania w danym języku, ale też działania sieci czy kryptografii, która też przydaje się w tej branży, a pracodawcy jak