Wpis z mikrobloga

@WladyslawKosiniakKamysz: Dzień dobry.
Poniżej mam kilka pytań, które planuję zadać każdemu kandydatowi, który jest na tyle odważny, aby wziąć udział w tym AMA. Ich kolejność jest losowa. Pytania zadaję wcześniej, ponieważ są to pytania rozbudowane i liczę na rzetelną, szczerą oraz rozbudowaną odpowiedź na każde pytanie.
1. Jaki ma Pan stosunek do broni palnej? Czy według Pana prawo w Polsce w tej dziedzinie jest prawidłowe? Czy zmieniłby Pan coś w tym prawie, jeśli tak to co i dlaczego. Czy strzelał Pan z broni palnej i czy posiada Pan pozwolenie?
2. Co Pan myśli o podatku dochodowym PIT? Zlikwidować? Zostawić bez zmian? Zmienić jakieś zasady (jak np. kwota wolna)? I dlaczego takie ma Pan zdanie?
3. 500+, 1000+, 300+, 13 emerytura, 14 emerytura, itd. Co Pan myśli o tych programach oraz innych programach socjalnych. Czy są dobre, czy złe? Jeśli tak to dlaczego? Czy by Pan coś zmienił w tym zakresie?
4. Czy Państwo powinno być rozdzielone od Kościoła? Gdzie powinna być granica? Ingerencja Państwa w sprawy powiązane z Kościołem, jak np. wykorzystywanie dzieci przez księży. Czy sprawa powinna być oddana do policji i prokuratury, które powinny realizować swoje zadania w tej dziedzinie bez brania pod uwagę kogo dotyczy ta sprawa, czy powinna być oddana pod władze Kościoła, aby we własnym zakresie starały się przeciwdziałać
  • Odpowiedz
@WladyslawKosiniakKamysz: o co mam zapytać?
- dlaczego jest tak że gdyby wybory miały coś zmienić to zostały by zakazane.
- i jak to się dzieje że zawsze można tylko wybrać mniejsze zło.
- że Lud może podjąć średnio jedną decyzję polityczną rocznie w jakiś wyborach i wciąż są tacy nazywający to "demokracją"
- Kto jest odpowiedzialny za ten PGR i dlaczego wszyscy i nikt z naciskiem na nikt.

....... jak
  • Odpowiedz
Widzę, że wyborcy POKO zioną agresją i plują jadem na wszystkich, którzy mają inne zdanie niż oni sami. A o sobie mówią, że są postępowi i tolerancyjni.
  • Odpowiedz
@WladyslawKosiniakKamysz: 1. Cofnijmy się do przeszłości, kogo pomysłem była podwyżka wieku emerytalnego(w tym dla Kobiet podwyżka o 7 lat do 67lat - )? to był Pana autorski pomysł czy Donalda Tuska?
2. Od kilku miesięcy co chwilę słyszę że chce Pan łączyć Polaków, chce pogodzić obie zwaśnione strony, to dlaczego cały czas staje Pan po stronie PO?
3. W nawiązaniu do powyższego, czy gdy nie wejdzie Pan do drugiej tury
  • Odpowiedz
@WladyslawKosiniakKamysz: Brakuje Panu tej charyzmy co dudełe i trzaskowi. Z 50% poglądów się zgodzę i nawet bym zagłosował. Ale niestety Pan nie wygra, to głosuje na trzaska. Bo w tej chwili naprawdę gorsze zło trzeba wybrać bo prezydent będzie jedynie "tankiem" na drodze durnych ustaw i będzie je vetował. Już dość tego ścieku w rządzie.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: w krajach, gdzie aborcja jest dozwolona, aborcje dokonywane po gwałcie to promil pośród aborcji spowodowanych nieodpowiedzialnym zajściem w ciążę.
Nieszczęście kobiet zgwałconych jest wykorzystywane jako argument ludzi, którzy na pozornej walce o ich prawa chcą zbijać karierę polityczną.
  • Odpowiedz