Wpis z mikrobloga

nie wydaje wam się, że derealizacja to jest stan percepcji najprawdziwszy z prawdziwych? wskoczenie na wyższy poziom nieprzeznaczony dla nas?
nic nie ma sensu, wydaje ci się że przez wszystkich ludzi przemawia jakaś ich maska, widzisz te sztuczność wszystkiego dookoła, myślisz że nie wiesz kim tak na prawdę jesteś, ale czy tak właśnie nie jest?
nigdy nie czułem się tak trzeźwy, jak wtedy gdy miałem derealizacje i czuję się bez niej jak npc na autopilocie
to już 4 lata odkąd mnie opuściła...

#derealizacja #depersonalizacja #psychodeliki #introwertycy #introwertyzm
  • 4
@ziomale: psychodeliki, buddyzm i może jeszcze parę innych tradycji wyjaśnia filozoficznie i poprzez praktykę pozwala urzeczywistnić, że to, co przywykliśmy nazywać rzeczywistością, wcale nie jest takie rzeczywiste, trwałe, stabilne i niezależnie istniejące (derealizacja), a nasza prawdziwa natura to nie jest ego/persona (depersonalizacja), czyli maska, którą nałożyli na nas rodzice i społeczeństwo, każąc się z nią utożsamiać, w co większość uwierzyła.

Depersonalizacja i derealizacja są uważane za schorzenia. Czyli schorzeniem jest posiadanie
ie wydaje wam się, że derealizacja to jest stan percepcji najprawdziwszy z prawdziwych?


@ziomale: bardziej bym na depersonalizacje stawiał.

Depersonalizacja i derealizacja są uważane za schorzenia.


@groceries: ciekawie prawisz, mimo tego odniosę się tylko do części wyżej.

Mawiają, ze pomiędzy mistycyzmem/oświeceniem a szaleństwem jest bardzo cienka linia oddzielająca oba stany.

Jak dla mnie to całkiem trafne porównanie