Wpis z mikrobloga

@Carlos_9400 piszesz z sensem, ale uwazanie ze Forbes czyli zagraniczny podmiot jest rzetelny to.... Zauważ ze dane tam przedstawione sa wyssane z palca. Od 1990 roku??? Skąd mają te informacje że tyle doplacilismy? Tak sie sklada ze niedawno przeczytalem ten raport NIK nt. górnictwa w latach 2007-2015 i owszem doplacilismy wtedy ok 1.2 mld. Z tymi danymi się zgodzę. Czyli w ciągu 8 lat gornictwo zaliczylo stratę 1.2mld!!! Wliczone są w
  • Odpowiedz
@majk093: Ale ja nie mam problemu z ich zarobkami, jeśli będą przynosic zysk to dla mnie mogą i 20tysi miesięcznie zarabiać albo więcej.
Ale jeśli trzeba do nich dopłacać to już mam z tym problem, bo dla innych zawodów nigdy nie ma, a dla górników zawsze się znajdzie
  • Odpowiedz
Forbes czyli zagraniczny podmiot jest rzetelny to..

@majk093: nie da się wiedzieć wszystkiego. Czy planeta Uran istnieje? No powiedziałbym że istnieje, bo tak przeczytałem. A ktoś może powiedzieć, że nie widziałem a w książkach nakłamali to skąd mam pewność. Nie da się sprawdzić wszystkiego samemu u źródeł. Komuś trzeba zaufać i cała zabawa polega na ocenie wiarygodności źródła. Forbes to jednak nie brukowiec sprzedający tanią sensację a zwyczajnie nie mam czasu analizować samemu ton raportów, być może również zmanipulowanych.

Powiedz mi skoro górnictwo wlasnie w tych latach przechodziło najwiekszy kryzys to skad ta suma 230mld od 1990 roku?

@majk093: Jak wyżej. Nie doktoryzowałem się
  • Odpowiedz
@krzysiek944 nie do konca się zgodzę. Pracuję na strefie w Gliwicach w automotive. Myslisz se te wszystkie koncerny zagraniczne kupily z grube miliony dzialki gdzie postawili fabryki? Myslisz że płacą takie same podatki jak mniejsze firmy w Polsce? Zeby sciagnac ich do nas trzeba im cos dac. Czasem państwo inwestuje grube miliardy zeby powstaly nowe zaklady pracy. Nikt o tym nie mowi, a to jednak tez idzie z naszej kasy. Zawsze
  • Odpowiedz
@Carlos_9400 ja rozumiem Twój punkt widzenia i tez go podzielam. Natomiast chcę Ci pokazać, ze wcale nie jest tak jak piszą na wszystkich propagandowych stronach. Przeanalizowales to co napisalem i zgodzisz się ze mną co do tych 1.2mld straty w ciagu 8 lat. Natomiast przecietna osoba przeczyta to i powie. "Cooo? 230mld?" I od razu rosnie jej ciśnienie. Gdyby faktycznie tak było, ze górnictwo zaliczylo 230mld straty to sam bym codziennie
  • Odpowiedz
@majk093: Może dlatego, że jak nauczyciele strajkowali to była narracja często, żeby zawód zmienili. Lekarze rezydenci albo ogólnie służba zdrowia? Oni jedzą kawior i jak chcą to niech jadą. Górnicy tylko wspomną o strajku? Zaraz się coś znajdzie, żeby załagodzić sytuację. I mówię tutaj o zawodach bez których nie da się funkcjonować, a bez górników owszem szczególnie z tych kopalni które przynoszą straty. Już nie wspominam ile kosztują nas emerytury
  • Odpowiedz
@krzysiek944 przeczytaj moje wpisy wyzej w dyskusji z Carlosem.
Nie ma danych aktualnych wiec w zasadzie ani Ty ani ja nie mozemy się wypowiadać czy jest rentowne czy nie jest. Patrząc jednak na górnictwo jako calosc czyli rentowne JSW i nierentowne PGG myślę ze jednak wychodzi to na zero lub podobnie jak w lataach 2007-2015.
Jak pisalem z Carlosem w latach 2007-2015 gornictwo w ciagu 8 lat zaliczylo 1.2mld straty czyli
  • Odpowiedz
@filiprock:

Z rozmów z lekarzami. Napisałem w pierwszym wpisie.

Nikt nie neguje ze praca w służbie zdrowia to ciężki kawałek chleba. Nikt z moich rozmówców nie negowal też ze wiele osób (nie lekarzy) wypruwa sobie
  • Odpowiedz