Wpis z mikrobloga

@teh_drama: o, mam dobrą analogię

Przygotuj się na chemioterapię po tym doznaniu, ale przejrzyj tagi przegrywów. Setki osób wierzących, że wszystko co ich złego w życiu spotyka wynika z tego, że mają zakola albo tylko 179 cm wzrostu. Wierzysz, że taki ktoś po operacji zwiększania wzrostu znalazłby dziewczynę i ogarnął życie? Bo ja uważam, że dalej byłby #!$%@?ą, tylko trochę wyższą. Wzrost nie ma nic wspólnego z tym, jak wygląda
  • Odpowiedz
@tomtom666: o to eksperyment myślowy
A co jeśli taki trans zostanie odpowiednio szybko rozpoznany i zapewniony, że wszystko się ułoży, wyjaśni się, jaką ma dolegliwość i jaka jest droga leczenia, nie będzie się go wyśmiewało i przedstawiało jako chorego odszczepieńca?
Myślisz, że nadal wyrośnie z niego chory człowiek z problemami? Bo ja myślę, że nie.

Nie da się tego porównać z aktualną sytuacją transów, którzy do 18 roku życia muszą
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: otóż to.

@tomtom666: jak najbardziej są takie osoby, które projektują swoje problemy na bycie trans, znam nawet taki jeden przypadek. Tylko wciąż, myślę że to są pojedyncze sytuacje.

No i przyznam się, że czasem przeglądam tagi przegrywów ^^"" tylko transy nie zawsze mają tak, że przegrywają życie i to ich popycha do zmian. Niektórzy (i myślę że nie jest ich wcale tak mało) prowadzą spoczko życie, mają
  • Odpowiedz
@tomtom666: niby jak doszedłeś do takich wniosków o transach? Nie ma jeszcze miejsca na świecie, które by oferowało transseksualnym osobom spokój i akceptację xD

W Ameryce chcą im zakazać zmieniania płci w dowodzie, a ty coś jęczysz, że są niby akceptowani a mimo to i tak popełniają samobóje?
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: ale są miejsca na świecie, gdzie inne grupy mają podobny poziom "nietolerancji". Pierwszy z brzegu przykład, bardzo niscy mężczyźni. I ryzyko samobójstwa w tych grupach jest kilkanaście do kilkudziesięciu razy niższe.
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: no właśnie, przez całe życie każdy patrzy z góry, nie możesz znaleźć kobiety, jesteś odrzucony przez wszystkich, każde spojrzenie mówi "o, ten kurdupel", a dla "tolerancyjnych" to będzie "jesteś niski iks de, hahaha".
  • Odpowiedz