Wpis z mikrobloga

Mireczki, umie ktoś obliczyć zdolność kredytową albo powiedzieć mi czy jestem w stanie dostać taki kredyt.

Mieszkanie: 420k
Moje zarobki: 3850 zł netto
Wkład: 20%
Wykształcenie: wyższe, licencjat
Praca: IT
Wiek: 24 lata
Umowa: uop na czas nieokreślony
Staż: 3 miesiace na uop, 2 lata na umowie na zlecenie, cały czas w tej samej firmie

Mocno psuje tutaj śmieciówka moją historie?

#kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 20
  • Odpowiedz
@Jakubaty Raczej niezbyt. Normalnie bym też napisał że taki kredyt przy takich zarobkach to szaleństwo ale zakładam że w IT pewnie szybko te zarobki zwiększysz
  • Odpowiedz
@Jakubaty: Zaraz zaraz, 20% z 420k to 84000 PLN. 84 000 / 3850 = 22 miesiące jak odkładasz 100% wypłaty. Do tego niecałe 3 lata zatrudnienia. To się nie spina.

Krótka piłka: Skąd wziąłeś pieniążki na wkład własny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcpol: Twoja zdolność kredytowa wynosi 183 245,81 zł


@Jakubaty: Prawdopodobnie masz duże zobowiązania, koszty utrzymania lub wybrałeś krótki okres kredytowania. Przy dochodach, które podałeś, braku zobowiązań, minimalnych kosztach utrzymania i dwudziestopięcioletnim okresie kredytowania zdolność wynosi około 310 000 zł. W innych bankach po wydłużeniu okresu kredytowania do 30 lat są szanse na uzyskanie wymaganej kwoty.
  • Odpowiedz
@Jakubaty: mBank nie zwiększa zdolności kredytowej wraz z wydłużaniem okresu kredytowania powyżej 25 lat. W bankach w których ma to miejsce są szanse na uzyskanie wymaganej kwoty, czyli 336 000 zł.

Zwracam uwagę na to, że udzielenie kredytu hipotecznego to indywidualna decyzja analityka. Zdolność kredytowa badana jest zarówno pod względem ilościowym (w kalkulatorach banków), jak i jakościowym, co może powodować obniżenie kwoty kredytu. Sprawdzane są różne bazy, a nawet fb klientów.
  • Odpowiedz
@Jakubaty: Jesteś pewien, że przy tak niskim wynagrodzeniu (póki co), chcesz się pakować w taki kredyt? Jakbym bym na twoim miejscu to szukałbym po prostu mnejszego mieszkania (jeśli to możliwe).
  • Odpowiedz