Wpis z mikrobloga

@hphp123: Przywilej, łac. privilegium – prawo (dokument) lub ugoda w prawie nadane przez monarchę określonej grupie społecznej (stanowi) obowiązujące na danej ziemi lub w całym kraju (przywilej generalny).

To że ktoś może wziąć ślub i wejść w związek małżeński ( chociaż tu w sumie cywilnie inaczej sie nazywa dla uproszczenia nazwane "związek Małżeński"). To nie przywilej. Ale sam ZM oczywiście zawiera pewne przywileje. Ale nie o podatki się rozchodzi a
  • Odpowiedz
małżeństwo jest przywilejem, nie płacisz podatków od darowizny i możesz się wspólnie rozliczać


@hphp123: jak małżeństwo jednoplciowe moze byc przywilejem, skoro kazdy, nawet hetero bedzie mógł z tego skorzystać?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@hphp123 Ale to nie związani mają przywilej bycia nie związanymi. Związek nakłada na osoby pewne obowiązki, których nie mają niezwiązani.
  • Odpowiedz
@Kempes: To klasyczny przykład szkodliwego zamieszania, jakie powodują uogólnienia.
Sprowadzanie całej 'prawicy' czy 'lewicy' do wypowiedzi szurów, których nie brakuje żadnej ze stron. A w przypadku LGBT mylenie i mieszanie organizacji, które mają różne odpały, ze społecznością.
Najsmutniejsze jest to, że nierzadko takie uogólnienia są wprowadzanie umyślnie, żeby przedstawić politycznego przeciwnika w złym świetle. I tylko pogłębiają się podziały i całe to polityczne bagno.
  • Odpowiedz
@hphp123: U nas też LGBT nie jest jednolite, po prostu mylisz pojęcia, bo LGBT u nas kojarzone jest tylko z lewicą gdyż tylko lewica ją wspiera. Trudno żeby LGBT romansowało z konserwatystami, gdy nasi konserwatyści stoją jeszcze na etapie w którym homoseksualizm jest chorobą którą trzeba leczyć, da się nią zarazić a każde jej objawy powinny być napiętnowane i zakazane.
A rozszerzenie nazewnictwa to nie jest przywilej. Przywilej to coś
  • Odpowiedz