Wpis z mikrobloga

Cześć! Zaciekawił mnie temat wędkarstwa, ale problem polega na tym, że nie jestem w stanie nawet sobie poradzić z zakupem pierwszej wędki. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnice między wędką feeder/picker, morską, spiningową, uniwersalną, a nawet teleskopową (czy jedyna różnica, że się rozkłada jak pałka teleskopowa?), one wszystkie dla mnie wyglądają podobnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do techniki, to ciekawi mnie łowienie na spining. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #wedkarstwo
  • 13
@Boyzee: jeśli spining to ja bym polecał iść w stronę castingu. Czyli wędki "castingowe". Czym to się różni od zwykłego spiningu? W sumie to wszystkim :D Ale główna różnica to wędki mają "pazur", przelotki są na górze, a kołowrotki nazywają się multiplikatorami. Dlaczego casting? Imho jest przyjemniejszy, większa precyzja, kołowrotek jest jakiś taki bardziej przemyślany, wszystko pod ręką/palcem.
Nie będę wyważał otwartych drzwi, polecam ten film https://www.youtube.com/watch?v=PyQUK13fM8U
Proponowany zestaw na początek:
@DeLorean: OP dopiero złapał zajawkę na łowienie i poleciał w spinning, co już jest dość wysoką poprzeczką jeśli nie ma odpowiedniej wody w pobliżu - łatwo się zniechęcić jeśli po 4 wypadach nic nie tknęło kija. Z castingiem będzie nieznacznie, ale jeszcze trudniej. Zamykamy się też na "drapieżny białoryb" (klenie, jazie) w mniejszych rzekach, bo średnio się castingiem łowi/rzuca obrotówkami rozmiaru 1-2 czy lekkimi gumami.

Można jedynie mieć nadzieję, że OP
@DeLorean: @Amasugiru: Podobało mi się rzucanie gumowymi rybkami do wody i później ściąganie żyłki. :) Nie znam jeszcze tych terminów, ale spoko to było. Myślę głównie o łowieniu na jeziorze może czasami na rzece. :)
@Boyzee wędki, które wymieniłeś najbardziej nadają się do danej metody połowu. Feeder - do metody gruntowej, morska - jak sama wskazuje do połowu w morzu. Spinning jest spoko, sam 90% wędkowania poświęcam spinningowi. Jak na pierwszą wędkę nie polecam castingu, dużo więcej kosztuje sprzęt. Ja mam wędkę Mikado, kołowrotek dragon i od 2 lat tak łowię i jest przyjemnie i z efektami. Jak zalapiesz bakcyla to sam zaczniesz szukać, czytać i dobierzesz
@ponczek_z_marmoladom: wiem, wiem, niepopularna opinia, ale w takim kraju jak USA to np. nie wiedzą jak się spininguje nie castingiem i żyją, no ale oni tam też nie umio jeździć autami z manualem, więc pewnie się nie znajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Casting ftw!